Skocz do zawartości

Wirtualne napędy


kdbest

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z instalacją sterowników do wirtualnego napędu. Używam DAEMON Tools Lite 4.40.2.0131 i wszystko było ok. Wczoraj włączyłem rozszerzoną emulację zabezpieczeń i po ponownym uruchomieniu komputera, windows daje komunikat, że nie może zainstalować sterownika. I automatycznie w opcjach Daemona nie ma możliwości włączenia wirtualnego napędu. Odinstalowywałem, czyściłem rejestr ręcznie, usuwałem ten sterownik "SPDT", instalowałem osobno i nic. Podobna sytuacja jest z Alcoholem 52% (załadowanie sterowników programu alcohol nie powiodło się). Następnie spróbowałem zainstalować MagicISO, ale problem wyskakuje taki jak z Daemonem, czyli nie zainstalował sterowników co powoduje, że też nie można włączyć wirtualnego napędu. Nie wiem czy za dużo coś usunąłem czy czegoś nie usunąłem, albo może coś blokuje instalację sterownika. Wszystkie pomysły mi się skończyły jak temu zaradzić. Może Wy coś podpowiecie? Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

:ph34r: kdbest;

 

Mam problem z instalacją sterowników do wirtualnego napędu

Do zastosowania:

Jak postępować po złej de-instalacji Daemon Tools'a i Alcohol'a 120% gdy chcemy je ponownie zainstalować, a tu pojawia się błąd.

 

Daemon Tools do wersji 3.47:

Drivery (sterowniki) do kasacji: d347bus.sys oraz d347prt.sys. Kasujemy tylko to co jest zaznaczone na czerwono.

C:\WINDOWS\system32\drivers\d347bus.sys

C:\WINDOWS\system32\drivers\d347prt.sys

oraz w rejestrze*:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\d347bus

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\d347prt

Resetujemy komputer.

 

Daemon Tools od wersji 4.00:

Drivery (sterowniki) do kasacji: sptd.sys, sptdxxxx.sys [xxxx kolejne.sys] oraz dtsci.sys. Kasujemy tylko to co jest zaznaczone na czerwono.

C:\WINDOWS\system32\drivers\sptd.sys, sptdxxxx.sys [xxxx kolejne.sys]

C:\WINDOWS\system32\drivers\dtsci.sys

oraz odpowiadające im wpisy w rejestrze.

 

Alcohol 120%:

Drivery (sterowniki) do kasacji: a347bus.sys i a347scsi.sys. Kasujemy tylko to co jest zaznaczone na czerwono.

C:\WINDOWS\system32\drivers\a347bus.sys

C:\WINDOWS\system32\drivers\a347scsi.sys

oraz w rejestrze*:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\a347bus

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\a347scsi

Resetujemy komputer.

 

Jeśli nie znajdziesz a347bus.sys i a347scsi.sys, trzeba szukać: xmasbus.sys i xmasscsi.sys

C:\WINDOWS\system32\drivers\xmasbus.sys

C:\WINDOWS\system32\drivers\xmasscsi.sys

oraz w rejestrze*:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\xmasbus

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\xmasscsi

Resetujemy komputer.

 

Alcohol 120% od wersji 1.9.5.3105 BetaMaster:

Drivery (sterowniki) do kasacji: Vax347b.sys i Vax347s.sys. Kasujemy tylko to co jest zaznaczone na czerwono.

C:\WINDOWS\system32\drivers\Vax347b.sys

C:\WINDOWS\system32\drivers\Vax347s.sys

oraz w rejestrze*:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Vax347b

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Vax347s

Resetujemy komputer.

 

Notka: zebrane z porad - @picasso i @Karolek'a.

 

*: Jak dostać się do rejestru i jeszcze dalej.:

Klikamy na START -> Uruchom... i wpisujemy regedit następnie klikamy na OK.

W Edytorze rejestru, otwieramy w lewym okienku wg. kolejności w rozwijających się gałęziach: HKEY_LOCAL_MACHINE, SYSTEM, CurrentControlSet, Services i tu odnajdujemy np. d347prt, klikamy na nim Prawym Przyciskiem Myszy i wybieramy Usuń. Po wykonaniu wszystkich czynności, rejestr zamykamy i resetujemy komputer.

Odnośnik do komentarza

Już znalazłem rozwiązanie mojego problemu. Otóż zainstalowałem taki program "Sunrise Seven". Posiada on opcję Czyszczenie i Konserwacja. I zaznaczyłem mu żeby również wyczyścił folder ...\system32\DriverStore\FileRepository. Jak się na własnej skórze przekonałem ten folder zawiera sterowniki wbudowne w windowsa. I dlatego windows nie mógł zainstalować sterowników do napędów wirtualnych, bo nie miał skąd. Zorientowałem się, gdy próbowałem podłączyć pendrive do którego też nie znalazł sterów. Próbowałem skopiować ten folder z laptopa na którym też mam windowsa 7, ale nie działało. Także jestem po akcji format c i teraz wszystko działa jak należy. No cóż teraz wiem po co jest systemowy folder" FileRepository" i przestrzegam innych. I dzięki za próbę pomocy Panowie.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...