Skocz do zawartości

Komputery nie pracuja samodzielnie


Rekomendowane odpowiedzi

Pracuje na 4 komputerach polaczonych peer-to--peer lub w domenie. Komputery 1,2,3 maja zainstalowane WinXP Prof + SP3 na komputerze 4 jest postawiony Windows Serwer 2008, do ktorego jest zainstalowana wspoldzielona drukarka, wszystko razem jest spiete switchem - NET-LYNX-SW808SX-C, 8 Port 10/100M Ethernet Mini Switch., wszystkie komputery maja wbudowane karty sieciowe, jeden monitor Dell,a i to wszystko. Komputery zmienia sie na klawiaturze badz na switchu. Kazdy z nich powinien wykonywac swoje zadania autonomicznie i niezaleznie czy wlasnie jego aktywnosc jest na monitorze demonstrowana. I tu jest problem, ktory pojawil sie 2 dni wstecz. Zadania wykonuje tylko komputer bedacy aktualnie na monitorze, pozostale komputery wstrzymuja swoja prace i sie zawieszaja. To praktycznie uniemozliwia mi prace.

Dotychczas: przeinstalowalem wszystkie systemy, zresetowalem switcha - i nie wiem co mam dalej robic bo usterka nadal uniemozliwia mi prace. Pomozcie prosze bo to wazne dla mnie. Pozdrawiam, kaczak.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wydaje mi się że na początek można spróbować odpalić inny system na dwóch komputerach np Ubuntu i zobaczyć czy problem dalej występuje. Mam też pytanie w jaki sposób te komputery są połączone tak aby korzystać z jednego monitora - czymś podobnym do tego czy też VPN czy też jeszcze jakieś inne rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się że na początek można spróbować odpalić inny system na dwóch komputerach np Ubuntu i zobaczyć czy problem dalej występuje. Mam też pytanie w jaki sposób te komputery są połączone tak aby korzystać z jednego monitora - czymś podobnym do tego czy też VPN czy też jeszcze jakieś inne rozwiązanie?

Komputery sa polaczone do jednego monitora przy pomocy 5-portowego przelacznika /niestety nie wziolem specyfikacji / wygladajacego podobnie jak przelacznik na linku.

Z Linuxem nie mam zadnego doswiadczenia. Zastanawiam sie gdzie moze byc " punkt wspolny " dla aktywnosci komputera a przelacznika monitora ?

Odnośnik do komentarza

W takim wypadku (w sumie dość dziwna usterka - przynajmniej dla mnie) najpierw trzeba zlokalizować źródło problemów- czy oprogramowanie czy sprzęt. Zakładam że nie masz innego przełacznika KVM żeby sprawdzić co się dzieje dlatego trzeba sprawdzić stronę programową. Na Linuxie tutaj nie trzeba się znać - wystarczy ściągnąć obraz iso wypalić go na dwóch płytach, przestawić dwóm komputerom botowanie w BIOS-ie na CD/DVD odpalić Linuxa bez instalacji na obu i spróbować przełączyć się między nimi na KVM-ie. Jeżeli się zawiesi to znak że winny jest w jakiś sposób sprzęt. Jeżeli się nie zawiesi usterka jest raczej po stronie oprogramowania. Z rozwiązań w stylu "inaczej zrobię ale będzie działać" można na każdym komputerze zainstalować VNC (albo korzystać z Windowsowego odpowiednika czyli Remote Desktop) i pracować bez udziału KVM-a.

Odnośnik do komentarza

Bede musial poczekac z zastosowaniem Twoich rad do wtorku, i wtedy zobaczymy, tymczaem dziekuje za pomoc, sam jestem ciekaw co to usterka i jestem zarazem rozczarowany stanowiskiem naszego opiekuna pracowni ktory nie udziela pomocy. dziekuje i do wtorku.

 

Jest wtorek - dzisiaj wymienilem switcha i przelacznik monitora na zupelnie nowy nieuzywany sprzet a usterka jest nadal co oznacza, ze ma charakter programowy.

Sam sobie nie poradze.

Edytowane przez picasso
12.12.2011 - Temat zostaje zamknięty. Wygasła jego żywotność ustalona zasadami. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...