Skocz do zawartości

Problem z zamykaniem systemu oraz błąd pliku services.exe


Reju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od 3 dni borykam się z problemem zamykania się systemu. Otóż podczas wyłączania proces zatrzymuję się na pustym pulpicie (sama tapeta na ekranie) lub dochodzi do momentu gdy widnieje napis "Wylogowywanie użytkownika...". Próbowałem sam to naprawić korzystając z CCleaner i Malwara by wyeliminować błędy powstałe przez wirusy etc. Skończyłem na tym iż system po uruchomieniu od razu chcę się zrestartować ukazując komunikat z błędem przypisanym do "C:\WINDOWS\System32\services.exe". W logach i rejestrach zauważyłem pojawiający się wciąż zły plik rejestru związany ze sterownikiem karty graficznej ATI Radeon 4650- postanowiłem, że wyciągnę ją i pojadę na zintegrowanej. Jednak okazało się, że nie mogę odinstalować sterowników tejże karty by zainstalować integre. Użyłem programu Driver Cleaner Pro by się ich pozbyć- udało się według programu. Po zainstalowaniu w trybie awaryjnym sterownika zintegrowanej karty graficznej nie zniknął błąd z plikiem services.exe więc chciałem sprawdzić czy działa sterownik- okazało się, że przy próbie uruchomienia go słychać dźwięk błędu i znika z procesów. Co do auto resetowania to po użyciu komendy "shotdown -a" reset znika, ale komputer zamula i nie chcą otwierać się programy takie jak Malware, Firefox czy IE (od razu mówię, że nie korzystam z niego.

 

Teraz przejdę do wklejania logów oraz plików z Dziennika zdarzeń:

http://www.speedyshare.com/files/29573042/Aplikacja_System.7z

 

Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałem.

 

Pozdrawiam

Łukasz

 

PS. Zapomniałem dodać

AMD Athlon II x2 5000+

2GB RAM DDR2

ASROCK AM2NF6G-VSTA

Windows XP SP3

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W logach i rejestrach zauważyłem pojawiający się wciąż zły plik rejestru związany ze sterownikiem karty graficznej ATI Radeon 4650- postanowiłem, że wyciągnę ją i pojadę na zintegrowanej. Jednak okazało się, że nie mogę odinstalować sterowników tejże karty by zainstalować integre. Użyłem programu Driver Cleaner Pro by się ich pozbyć- udało się według programu. Po zainstalowaniu w trybie awaryjnym sterownika zintegrowanej karty graficznej nie zniknął błąd z plikiem services.exe więc chciałem sprawdzić czy działa sterownik- okazało się, że przy próbie uruchomienia go słychać dźwięk błędu i znika z procesów.

 

W trybie awaryjnym nie instaluje się sterowników karty graficznej!

Do posprzątania sterowników grafiki proponuję Driver Sweeper (w trybie awaryjnym, wcześniej to co się da odinstaluj poprzez Dodaj/usuń programy)

Spróbuj zaktualizować sterowniki chipsetu płyty głównej, o ile korzystałeś z tych z dołączonej do mobo płytki CD. Oprócz strony ASRock'a możesz je znaleźć na stronce Nvidii. Wyszukiwarka zwraca wersję 15.26 choć na liście obsługiwanych produktów chipsetu Twojej płyty głównej nie ma - może to tylko bug, ale użyłbym wersji 15.24.

W przypadku stronki Nvidii sterownik zintegrowanej grafiki jest wydzielony oddzielnie - i widzę, że właśnie go próbowałeś instalować. Powtórz instalację...

 

Z dziennika zdarzeń systemowych wynika, że powinieneś przyjrzeć się m.in. Avirze (w logu OTL ma ona status Stopped/Zatrzymany). Odinstaluj ją na próbę (przed próbą aktualizacji sterowników).

 

Error - 2011-07-25 10:36:37 | Computer Name = USER-01F7019C7F | Source = Service Control Manager | ID = 7026

Description = Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego lub systemowego: AmdK8 ASPI32 avgio avipbb Fips sp_rsdrv2 ssmdrv

Edytowane przez picasso
12.12.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...