Skocz do zawartości

Intro na wordpressie


Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma takiego działu gdzie by pasował ten temat, więc liczę się z tym, że "poleci", jednak warto spróbować.

Męczę się i męczę ze wstawieniem intra do Wordpressa (nie to, że chcę je wstawiać, bardziej muszę).

 

 

Jedyny sensowne plugin jaki znalazłem to SimpleSplash, ale działa on poprawnie tylko wtedy, kiedy jestem zalogowany jako admin. Internauta z zewnątrz po naciśnięciu na grafikę nie zostaje przekierowany na stronę główną, tylko znów na grafikę. Są jeszcze jakieś inne sposoby, o której google mnie poinformowało, ale nic nie działa... Chodzi o to żeby internauta widział logo tylko w przypadku nowego wejścia na stronę (przez wpisanie adresu czy przez google), ale potem jak naciska logo czy "Strona główna" powinna otwierać się właśnie strona główna, bez intra.

 

będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc, bo już nie mam pomysłu

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Parę uwag...

Jeśli intro ma wyglądać w taki sposób, radzę je jak najszybciej zmienić - odstrasza od wejścia na stronę, a nie zachęca... Dodatkowo nic nie mówi o dalszej zawartości strony, za szerokie jest, etc. ...

Kto będzie potem stronę administrował??.. Jeśli osoba nie znająca się wiele na samym Wordpressie to może leżeć problem w zapewnieniu bezpieczeństwa witryny - platforma Wordpress jest aktualizowana ok. raz na miesiąc, w większości są to krytyczne aktualizacje bezpieczeństwa...

Co do samego pomysłu - nie wiem jak to będzie miało wpływ na wyszukiwarki (SEO), ale ja bym po prostu całą witrynę / blog oparty na Wordpressie umieścił albo w osobnym katalogu albo w subdomenie (czyli też w osobnym katalogu całość by była), a plik "index", już jaki tam chcesz, witał sobie gości i przekierowywał na właściwy blog/stronę...

Chyba, że dałoby się zrobić jakieś fajne przekierowanie z użyciem pliku htaccess, ale tutaj już nie pomogę... ;)

Odnośnik do komentarza

Parę uwag...

Jeśli intro ma wyglądać w taki sposób, radzę je jak najszybciej zmienić - odstrasza od wejścia na stronę, a nie zachęca... Dodatkowo nic nie mówi o dalszej zawartości strony, za szerokie jest, etc. ...

To nie ode mnie intro zależy. Ma być takie i już.

 

Kto będzie potem stronę administrował??.. Jeśli osoba nie znająca się wiele na samym Wordpressie to może leżeć problem w zapewnieniu bezpieczeństwa witryny - platforma Wordpress jest aktualizowana ok. raz na miesiąc, w większości są to krytyczne aktualizacje bezpieczeństwa...

Aktualizacja WP to nie problem

 

Co do samego pomysłu - nie wiem jak to będzie miało wpływ na wyszukiwarki (SEO), ale ja bym po prostu całą witrynę / blog oparty na Wordpressie umieścił albo w osobnym katalogu albo w subdomenie (czyli też w osobnym katalogu całość by była), a plik "index", już jaki tam chcesz, witał sobie gości i przekierowywał na właściwy blog/stronę...

w kodzie WP sam do siebie często się odwołuje w kodzie, poza tym na podstronie odnośnik ma /index.php/podstrona więc jak zmienię nazwę index.php, to nie załadują się podstrony.

 

Chyba, że dałoby się zrobić jakieś fajne przekierowanie z użyciem pliku htaccess, ale tutaj już nie pomogę... ;)

 

w internecie opisywali to jako kiepski pomysł, zresztą koniec końców nie działało mi. Też ciągle odwoływało się do samego siebie.

 

W ogóle średnio się na tym znam, stąd prośba o pomoc

Odnośnik do komentarza

To nie ode mnie intro zależy. Ma być takie i już.

1,6MB??.. Odchudź chociaż to trochę, proszę...

 

w kodzie WP sam do siebie często się odwołuje w kodzie, poza tym na podstronie odnośnik ma /index.php/podstrona więc jak zmienię nazwę index.php, to nie załadują się podstrony.

Tutaj nie rozumiem o co Ci się rozchodzi... Generalnie, jeśli jest całość np. na subdomenie, to działa sobie strona jako osobna całość (dopóki nie ma jakichś odwołań z bezpośrednią ścieżką do plików) - więc i plik index dla intro oraz plik index w Wordpressie mają te same nazwy (ew. inne rozszerzenie pliku), bo są w osobnych katalogach...

Odnośnik do komentarza

Tutaj nie rozumiem o co Ci się rozchodzi... Generalnie, jeśli jest całość np. na subdomenie, to działa sobie strona jako osobna całość (dopóki nie ma jakichś odwołań z bezpośrednią ścieżką do plików) - więc i plik index dla intro oraz plik index w Wordpressie mają te same nazwy (ew. inne rozszerzenie pliku), bo są w osobnych katalogach...

 

eee... wypróbuję. w sumie brzmi rozsądnie...

 

w ogóle to głupie, że jak z index.html jest odnośnik do index.php to i tak pokaże pójdzie do index.html...

Odnośnik do komentarza

Generalnie byś musiał to zrobić na ciachu (cookie) przy którego brak (lub przeterminowaniu) wyświetlało intro, w przeciwnym razie samą stronę główną...

 

Inna metoda to zrobienie index.html z ową grafiką i dać mu priorytet nad index.php (chyba powinno być domyślnie), tyle że owy sposób jest ułomny względem linków nez index.htm/php...

Odnośnik do komentarza

Generalnie byś musiał to zrobić na ciachu (cookie) przy którego brak (lub przeterminowaniu) wyświetlało intro, w przeciwnym razie samą stronę główną...

Chyba robi to ta wtyczka, którą podałem w pierwszym poście, ale właśnie działa poprawnie tylko jak jestem zalogowany jako admin

 

Inna metoda to zrobienie index.html z ową grafiką i dać mu priorytet nad index.php (chyba powinno być domyślnie), tyle że owy sposób jest ułomny względem linków nez index.htm/php...

 

Ostatnie zdanie poprzedniego postu właśnie mówi o tym, że i tak zawsze przechodzi do index.html, bo skoro ma priorytet nad index.php, to nie ma znaczenia, że próbuję wyświetlić ten drugi, zawsze pokaże .html :)

Odnośnik do komentarza

I może pogrzeb w opcjach wordpressa czy jest możliwość ustawienia adresu startowego jako zamekatlantis.pl/index.php, albo jakieś odwoływanie z "/" na "/index.php"

 

Mogę ustawić żeby konkretna strona, którą już utworzyłem była stroną główną itp.

 

index.php jest mało interesujące

<?php
get_header(); ?>

	<div id="container">
		<div id="content" role="main">

		<?php
		/* Run the loop to output the posts.
		 * If you want to overload this in a child theme then include a file
		 * called loop-index.php and that will be used instead.
		 */
		 get_template_part( 'loop', 'index' );
		?>
		</div><!-- #content -->
	</div><!-- #container -->

<?php get_sidebar(); ?>
<?php get_footer(); ?>

 

Co do wtyczki, która teoretycznie powinna działać, to jeden z plików (chyba najważniejszy wygląda tak)

 

<?php
$plugin_dir = basename(dirname(__FILE__));
load_plugin_textdomain( 'simplesplash', null, $plugin_dir );

class simplesplash {

/**
 * Constructor
 */
function simplesplash() {
	
	// Check the relation between the referer and WordPress-Home-Url.
	// Also the requested URL should be the WordPress-Startpage.
	
	if( (strpos($_SERVER['HTTP_REFERER'], get_bloginfo('home')) === false) && 
	        get_bloginfo('wpurl').'/' == 'http://'.$_SERVER['HTTP_HOST'].$_SERVER['REQUEST_URI'])
	add_action('send_headers', array('simplesplash', 'display_splash'));
	
}


/**
 * Display the splash screen if its enabled
 */
function display_splash() {
	
	$filename = 'splash.php';
	$themepath = get_theme_root().'/'.get_template();
	
	if(is_file($themepath.'/'.$filename)) {
	  @include($themepath.'/'.$filename);
	}else {
	  @include(dirname(__FILE__).'/'.$filename);
	}
	exit();
}
}


$splash = new simplesplash;
?>

 

niby mam takie cuś

75169645.jpg

 

niestety. przy podaniu ścieżki do innego folderu gdzie znajduje się, np. intro.php wszystko się psuje, bo teraz każda podstrona jest poprzedzona intro.php więc nie działa

Edytowane przez Kant
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ok, problem rozwiązany. Intro działa. Trzeba wstawić ten kod na samym początku pliku header.php z folderu theme

<?php
if ( strpos( $_SERVER['HTTP_REFERER'], get_bloginfo( 'home' ) ) === FALSE && ( $_SERVER['REQUEST_URI'] == '/' || $_SERVER['REQUEST_URI'] == '/index.php' ) ) {
   header( 'Location: ' . get_bloginfo( 'home' ) . '/intro.html' );
   die();
}
?> 

 

oraz wyłączyć wszystkie wtyczki cache'ujące, gdyż one powodują pominięcie header.php

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...