Skocz do zawartości

Problem z pamięcią flash


michaelwaut

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tak dla jasności - najpierw go zaszczepiłeś a potem kopiowałeś dane czy też obie te operacje odbywały się jednocześnie? Druga sprawa to czy sprawdziłeś go na innym porcie USB który wiesz że działa, czy widzi go BIOS i czy możesz sprawdzić czy widzą go inne komputery? Napisz też dokładnie jaki to pendrive.

Odnośnik do komentarza

Może łaskawie byś podał co to pendrive? - nazwa/pojemność/system plików na jaki go sformatowałeś (czym i w jak sposób?)

Pobierz programik USBDeview + spolszcenie z tabelki na dole strony : http://www.nirsoft.net/utils/usb_devices_view.html

Pendriva nie podpinaj na razie do gniazda USB.

Umieść plik USBDeview.exe + USBDeview_lng.ini na pulpicie - uruchom ten pierwszy.

Szukaj tego flasha po nazwie (możesz mieć ich więcej o tej samej nazwie, to zależy...), PPM na nim >>> Odinstaluj wybrane urządzenie

Następnie podłącz pena, nastąpi jego wykrywanie i instalowanie sterowników. Widać go już w Mój komputer?

Odnośnik do komentarza

jest to samsung/gooddrive 4gb

 

pendrive-gooddrive-samsung-1gb~2044943.jpg

 

na kompie gdzie się uszkodził nie widać w żaden sposób - ale jak nie wypnę z usb, i uruchomię ponownie to bios go widzi

na laptopie z win 7 - windows pika że jest nowe urządzenie, ale nie pokaże

na innym stacjonarnym - wykrywa, ale to tyle, we właściwościach pokazuje 0 mb dostępnych, format niemożliwy, zapisanie czegoś niemożliwe

 

sformatowany tradycyjnie z poziomu windowsa, i nie robiłem tego w tym samym czasie, sformatowany w nfts

Odnośnik do komentarza

Na twoim miejscu spróbował bym na tym kompie który go wykrywa ale nie pokazuje pojemności użyć GParted albo Ubuntu i z ich poziomu spróbować go sformatować. Jakby to się nie udało to za bardzo więcej pomysłów nie mam. A tak na marginesie Panda USB Vaccine ma chyba lepszy mechanizm "szczepienia" pendrive-ów.

Odnośnik do komentarza
Umieść plik USBDeview.exe + USBDeview_lng.ini na pulpicie - uruchom ten pierwszy.

Szukaj tego flasha po nazwie (możesz mieć ich więcej o tej samej nazwie, to zależy...), PPM na nim >>> Odinstaluj wybrane urządzenie

Następnie podłącz pena, nastąpi jego wykrywanie i instalowanie sterowników. Widać go już w Mój komputer?

 

tak, teraz go widać w Mój komputer

 

-------------------------------------------------------------------

 

dzięki panowie gparted go postawił na nogi :cheer:

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...