Skocz do zawartości

Wolny start komputera, BSOD


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z moim komputerem stacjonarnym.

 

Bardzo długo ładuje się system. Pojawiają się ikony ale potem dysk jeszcze długo pracuje i cały czas jakby się coś ładowało. Uruchamianie programów też trwa bardzo długo. Zdarza się, że podczas przeglądania zawartości dysku okno z zawartością dysku przestaje odpowiadać i albo po kilkunastu sekundach się odblokowuje albo trzeba zamykać z Menadżera urządzeń.

 

Zdarzają się też BSOD. Użyłem BlueScreenView i zamieszczam także log z niego.

 

Jak zdarzy się BSOD lub komputer się zawiesi to niekiedy podczas startu pokazuje się skanowanie dysku i np ostatnio podczas tego skanowania był komunikat, że plik pagefile.sys ma nieprawidłowy rozmiar a na dysku C: mam 11 folderów FOUND. To chyba sa od tego skanowania tak?

 

 

pozdrawiam

BSOD.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W logach nie widać śladu infekcji, zaś to może wyglądać na problem sprzętowy. BSODY głównie na jądrze Windows. Czy sprawdzałeś czy w trybie awaryjnym też występuje problem? Warto też sprawdzić zachowanie systemu na czystym rozruchu.

 

Temat na razie zostaje przeniesiony do działu Hardware (bez logów skoncentrowanych na malware). Zapoznaj się z informacjami jakie należy podać w tym dziale: KLIK

Odnośnik do komentarza

Ten ostatni BSOD najprawdopodobniej został wywołany sterownikem audio.

 

Caused By Driver  : cmuda.sys

...

File Description : C-Media Audio WDM Driver

Product Name : C-Media Audio Driver (WDM)

Company : C-Media Inc

Dlatego też, oprócz tego o co prosił Landuss, sprawdź w menedżerze urządzeń czy wszystko jest OK ze sterownikami. Możesz spróbować je zaktualizować - jeśli są dostępne nowsze. Poza tym sprawdź w jakim trybie pracuje kontroler dysku (o ile jest na IDE).

https://www.fixitpc.pl/topic/46-archiwalny-optymalizacja-i-odchudzanie-xp/page__st__20__p__180entry180

Edytowane przez picasso
12.07.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...