Skocz do zawartości

Problem z Temperaturą/Napięciem


SamOn

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Pomiar napięcia z czujników jest mało wiarygodny a w Twoim przypadku jest wręcz z kosmosu. Jedyną dobrą drogą do sprawdzenia napięc jest użycie miernika. Instrukcja jak to zrobić jest tutaj Jak chcesz możesz podać jaki masz model zasilacza bo jest część modeli które się psują bardzo często. A co do temperatury procesora - jest zbyt duża nawet jak na boxowy cooler więc może na początek sprawdź czy chłodzenie jest czyste i wymień pastę termoprzewodzącą. Możesz też powiedzieć jaką masz obudowę i ile wiatraczków.

Odnośnik do komentarza

Moją obudowa to ledwo stoi ale mam odkryty bok. Wiatraków nie mam w ogolę. Może spróbuje z pastą może pomorze. Musze ogólnie zmienić obudowę.

No dobra to zobaczymy jutro jak zmienię pastę.

Jak patrzyłem w BIOS na napięcie było wszystko ok. w BIOS'e chyba bardziej wiarygodne?

Odnośnik do komentarza

A wiec tak co do temperatur to strasz wysoką mam, ale mam wentylator z BOX wiec kupie nowy [...]

+

Mnie tam bardziej martwi ta temperatura procka, spróbuje może czujnikiem od panela przedniego zmierzyć bo to chyba trochę nie możliwe.

Może jednak najpierw wymienisz chłodzenie, skoro planujesz? http://pclab.pl/art44739.html

Przy okazji wymienisz pastę i sprawdzisz mocowanie procka (chociaż zdaje się, że płytę wymieniałeś niedawno...).

Odnośnik do komentarza

Mnie tam bardziej martwi ta temperatura procka, spróbuje może czujnikiem od panela przedniego zmierzyć bo to chyba trochę nie możliwe.

Te temperatury są możliwe bo są to temperatury rdzeni procesora które są nawet 15 stopni cieplejsze od radiatora. Powinieneś sprawdzić montaż coolera i pastę tak jak mówiłem i zobaczyć co się dzieje. Tak jak pisał kolega wyzej sprawdź też ewentualnie na innym chłodzeniu.

Odnośnik do komentarza

Teraz to mam 100 stopni na procku trochę przedmuchałem tam na około procka.

Mam jeszcze przedni panel w obudowie i umieściłem czujnik od niego przy procku i panel pokazuje tylko 60 stopni przy małym obciążeniu bo przerabiam film, no może nie takim małym xD

 

 

// Czy jest możliwe żeby procek schłodził się w 30s z około 70 stopni na 40-30? Bo zrobiłem coś takiego chodził komp przez godzinkę a potem zdoiłem szybko radiator i dotknąłem procka i był zimny w miarę tak na moje to max 40 stopni mógł mieć.

I te czujniki są na płycie głównej czy to jest od procka bo jak od płyty to mogę wymienić bo mam ją chyba z tydzień a na pewno coś poszło.

 

I jeszcze takie pytanie czy jest jakaś różnica jak zamontuje Radiator? Chodzi mi o to czy np można go obrócić w inna stronę żeby np kabelki wychodziło z prawej strony.

Odnośnik do komentarza

Cóż przy 100 stopniach komputer powinien się wyłączyć i nie powinno sie dać pracować bo takie temperatury usmażyły by rdzeń. Podaj jaką masz płytę główną i czy BIOS zaktualizowany bo może być tak że są jakieś problemy w odczycie danych z sensorów spowodowane przez płytę główną. Oczywiście wcześniej sprawdź też co pokazuje jakiś inny program bo może ten którego używasz się po prostu myli. Co do założenia - w coolerach orbowych takich jak boxowy Intela nie ma znaczenia kierunek ale jest pytanie czy jest dobrze zamontowany tzn czy np nie jest ułamany gdzieś ten plastik albo czy te piny dobrze trzymają. Kolejny podejrzany to pasta termprzewodząca - jakiej uzyłeś i ile jej dałeś. Dam Ci też linka do instrukcji nakładania pasty na twój procesor http://www.arcticsilver.com/pdf/appmeth/int/hl/intel_app_method_horizontal_line_v1.1.pdf może ona Ci pomoże.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...