Skocz do zawartości

Winfast Tv 2000 xp expert + Ubuntu 10.10 = problem


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

wielkie dzięki za pomoc w rozwiązaniu mi poprzedniego problemu ale teraz mam kolejny problem

 

- potrzebuje oprogramowanie do karty WINFAST TV 2000 XP EXPERT

 

program: Tvtime televison viewer jest do niczego - bardzo słaba jakość obrazu oraz brak dźwięku ( na windowsie (Winfast PVR2 ) jakość kanałów jest o niebo lepsza ) i na dodatek ten linuxowy program nie wykrywa ponad połowy kanałów TV

 

dźwięk idzie przez Line In...

 

Oraz szukam też program typu Winfast FM - coś do słuchania stacji radiowych fm przez kartę tv

 

 

do tv znalazłem jedynie tego TVtime ale on jest do niczego lub go nie umiem skonfigurować.. a winfast fm lub coś podobnego nie mogę znaleźć :(

 

Proszę poraz kolejny o pomoc :)

 

Z góry WIELKIE DZIĘKI!

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Masz tendencje do kombinowania jak koń pod górkę, który na dodatek zapiera się kopytami o przydrożne drzewa. :P

Dlaczego nie przejrzysz forum Ubuntu? Ameryki nie odkrywasz...

 

Jest jakiś szczególny powód dla którego nie mógłbyś korzystać wyłącznie z internetowego radia? :rolleyes:

Np. poprzez Amarok (KDE), Radio Tray...

Odnośnik do komentarza

Gdybyś miał nieco czasu to mógłbyś sprawdzić czy mplayer da radę odtwarzać bez zbędnej konfiguracji sterowników... (możesz poszperać w manualu, poleceniem...).

man mplayer

Albo...

http://mplayer.konopelski.info/Mplayer-ogladanie-TV-przez-tuner-TV.html

http://www.mplayerhq.hu/DOCS/HTML/en/tv-input.html

http://www.mplayerhq.hu/DOCS/HTML/en/radio.html

 

Virtualbox raczej też sobie nie poradzi (tzn. Windows postawiony na nim). Ale możesz samemu się przekonać.

Odnośnik do komentarza

nie wiem czy linux tak ma czy co ale pod tym programem jakość kanałów to również tragedia..

 

 

a na windows 7 jakość kanałów jest wmiarę ok

 

oraz co zauważyłem : że jakość programów polsatu na programie IPLA w Windowsie jest również o wieeele lepsza niż na linuxie - na obu ustawiona jakość taka sama..

 

 

dodam że na windowsie ładny obraz mam jedynie przez program winfast PVR2 - żaden inny nie dawał sobie rady - jakość obrazu kiepska oraz od góry takie poziome paseczki... a na linuxie jest jeszcze gorzej niż w tamtym "paseczkowcu "

 

jak by to oznaczało że linux coś sobie nie radzi...

Odnośnik do komentarza

Parafrazując Twoje ostatnie zdanie - jak by to oznaczało że ziomus1233454 coś sobie nie radzi... :)

 

W sposób jaki opisałeś co i jak zrobiłeś to możesz wszystko udowodnić. Nie konfigurowałem nigdy TV+FM w linuksie i nie twierdzę, że wszystko się da. Tylko, żeby mieć o czym dyskutować trzeba znać konkrety (np. jak to zrobiłeś, że jednak zadziałało... jak wyszukałeś kanały, jak je dostroiłeś...) a nie tylko fakt, że nie działa, że jakość jest kiepska... Jeśli wrzucisz konkrety to być może uzyskasz podpowiedź, jednak dyskutowałbym juz o tym na forum Ubuntu. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...