Skocz do zawartości

Problem z przeglądarkami


olas81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mój problem polega na źle działających przeglądarkach. Mam zainstalowane cztery przeglądarki i z każdą są kłopoty. W google chrome pojawia się komunikat " wtyczka shockwave flash uległa awarii", a pozostałe wyszukiwarki w najmniej oczekiwanym momencie się wyłączają. Za namową kumpla użyłem programu ComboFix, w załączniku logi jakie otrzymałem. Proszę o pomoc!!!

ComboFix.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W logach brak śladu infekcji i temat zostaje przeniesiony do innego działu. Twój system ma powycinane niektóre usługi, ale ktoś zapomniał o tym, że one będą chciały się uruchamiać i stąd powtarzające sie błędy w dzienniku zdarzeń:

 

SRV - File not found [Auto | Stopped] --  -- (wscsvc)

SRV - File not found [On_Demand | Stopped] -- -- (CiSvc)

SRV - File not found [On_Demand | Stopped] -- -- (ALG)

+

 

Error - 2011-05-07 14:49:24 | Computer Name = COA12 | Source = Service Control Manager | ID = 7000

Description = Nie można uruchomić usługi Usługa bramy warstwy aplikacji z powodu

następującego błędu: %%2

 

Error - 2011-05-08 04:33:04 | Computer Name = COA12 | Source = Service Control Manager | ID = 7000

Description = Nie można uruchomić usługi helpsvc z powodu następującego błędu: %%2

 

Error - 2011-05-08 04:33:04 | Computer Name = COA12 | Source = Service Control Manager | ID = 7000

Description = Nie można uruchomić usługi wscsvc z powodu następującego błędu: %%1083

 

Przy okazji przestawimy te usługi aby nie próbowały się więcej uruchamiać. Otwórz Notatnik i wklej do niego ten tekst:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\ALG]
"Start"=dword:00000004
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\CiSvc]
"Start"=dword:00000004
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\wscsvc]
"Start"=dword:00000004
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\helpsvc]
"Start"=dword:00000004

 

Z menu Notatnika >>> Plik >>> Zapisz jako >>> Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki >>> Zapisz jako FIX.REG >>> uruchom ten plik

 

Odinstaluj także zbędny pasek sponsoringowy BitTorrentBar Toolbar + Conduit Engine

 

W kwestii głównego problemu związanego z przeglądarkami stawiam na kodeki. Masz wgraną bardzo dużą paczkę kodeków K-Lite a nie zawsze dużo znaczy dobrze. Na próbę odinstaluj obecne kodeki a w zamian tego zainstaluj lżejszą paczkę CCCP

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Wiem, że temat już zamknięty, ale chciałem sie podzielić informacją jak udało mi się uporać z tym problemem. Landuss i DragonFire nakierowali mnie, że może to wina systemu, chciałem wgrać nowy, ale podczas kopiowania plików instalacyjnych z płyty CD pojawiał się niebieski obraz z napisem " windows został zamknięty, aby nie uszkodzić komputera.....". Próbowałem wgrać różne systemy, ale z każdym było tak samo. Więc zacząłem wymieniać po kolei bebechy kompa, dyski twarde, napędy, ale nic to nie pomagało. ale kiedy doszedłem do kości ramu i wymieniłem 512 MB na inną problem zniknął, niby kość była sprawna, ale coś tam już zaczynało się z nią dziać. Pewnie przeglądarki też by zaczeły na tym moim starym systemie działać... więc to wina ramu

Odnośnik do komentarza

Przy powtórce z rozrywki zacznij od testu pamięci. Kilka godzin lub do pierwszego błędu (najlepiej puścić na noc).

http://www.memtest.org/

Przyjrzyj się też zasilaczowi, czy nie jest czasem z tzw. "czarnej listy". Może być winny uszkodzeniu RAM-u.

https://www.fixitpc.pl/topic/138-zasilacze-komputerowe-garsc-informacji/

Oczywiście przy założeniu, że nie mamy do czynienia z laptopem. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...