Skocz do zawartości

Spowolnienie komputera


Argh

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Mam wrażenie, że spowolnienie jest związane z połączeniem z internetem.

Ciekawe jest to, że zaraz po włączeniu połączenia z siecią pojawia się natychmiast 10 prób połączenia z tym konkretnym komputerem (obserwuje je przez netstat -a) na 10 kolejnych portów (np 1971, 1972, 1973... 1979, ale za każdym razem są to inne porty) z 10 różnych IP ze świata, później zwykle jedno pozostaje ustanowione. Żaden z pozostałych komputerów w sieci lokalnej takich prób połączeń nie otrzymuje - wszystkie są za firewallem, więc wygląda to tak jakby rzeczony komputer sam ustanawiał te połączenia - stąd moje podejrzenie o jakąś infekcję.

Odnośnik do komentarza

Kaspersky nic nie wykrył, czyli wydaje się być jednak ok.

Wywalenie AVG nieco pomogło, chociaż w dalszym ciągu czekanie 30-40sek na odpalenie FF to jakby za dużo.

Może już hardwarowo sprzęt nie wyrabia, chociaż to P4 1,8GHz z 1 GBRamu i kiedyś sobie radził lepiej.

Wczoraj miał generalne sprzątanie, wywalenie tony kurzu, nowe pasty pod radiatory na procesorach (CPU i grafa), bo chciałem wyeliminować podejrzenie przegrzewania.

 

W każdym razie dziękuję za pomoc i wskazówki.

Pomyślę co jeszcze innego mógłbym sprawdzić.

Odnośnik do komentarza

Temat został przeniesiony do odpowiedniego działu. Niewiele tutaj mogę odchudzić patrząc po logach to właściwie nic.

 

Możesz wyczyścić lokalizacje tymczasowe za pomocą TFC - Temp Cleaner oraz wykonać defragmentację dysku przez darmowy Puran Defrag Free Edition

 

 

BTW: System jest nieaktualny:

 

Windows XP Professional Edition Dodatek Service Pack 2 (Version = 5.1.2600)

 

Prosi się montaż Service Pack 3

 

 

 

Odnośnik do komentarza

 

BTW: System jest nieaktualny:

 

Windows XP Professional Edition Dodatek Service Pack 2 (Version = 5.1.2600)

 

Prosi się montaż Service Pack 3

 

I od tego zacząłem. SP3 instalował się jakieś 5 czy nawet 6h. Potem kolejne 45 aktualizacji i zdecydowana poprawa wydajności pracy komputera.

Reasumując: wywalenie AVG nieco pomogło, a uaktualnienie XPka pomogło zdecydowanie.

 

A przy okazji czy jest jakieś narzędzie, którym można zrobić porządek z katalogami $NtUninstal w c:\Windows? (mój leciwy lapek ma tylko 30GB HDD a z tych katalogach strasznie dużo miejsca jest usidlone...) Zainstalowanych aktualizacji raczej nie planuję odinstalowywać, więc może by te katalogi myk? Czy nie polecacie takich praktyk?

 

 

Dziękuję za pomoc i chyba można już zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...