Skocz do zawartości

Błędy w dzienniku zdarzeń WMI


Rekomendowane odpowiedzi

Witam W dzienniku zdarzeń mam błędy WMI ident. 10 .Znalazłem  cos takiego  https://learn.microsoft.com/pl-pl/troubleshoot/windows-client/setup-upgrade-and-drivers/event-10-is-logged-in-application-log a nie znam się zupełnie pomimo instrukcji znajdujacej się w tym artykule jak i również czy to właściwy kierunek działania  . Notatnik wiem gdzie jest ale jak i co mam zamienić na ten nowo utworzony - tego już nie . Będę miał C / Windows/ system32>    .  Czy może ktoś dokładnie podać czynności  / zamieszczam jpg/ 

dziękuję

WMI.jpg
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ok...ale poza tym błędem coś dzieje się niedobrego z systemem? Jest kilka sposobów, aby to naprawić. Jak problem od niedawna próbowałeś przywrócić system do punktu, kiedy było wszystko OK? Błąd WMI identyfikator 10 dotyczy problemów związanych z usługą Windows Management Instrumentation (WMI) w systemie Windows. Najczęściej występuje, gdy usługa WMI wykryje błąd krytyczny i nie może kontynuować normalnego działania.  Spróbuj na początek naprawę bibliotek systemowych w Wierszu poleceń. Uruchom "CMD" jako administrator, wpisz polecenie:

sfc /scannow

Zatwierdź "Enterem" na klawiaturze jak skończy się naprawa, to zobacz czy wszystko jest ok.

Jak to nic nie da, to zrób. Jeszcze tak. Uruchom "Services" (Usługi) przez wpisanie "services.msc" w menu "Start" w wyszukiwarkę systemu. Albo prościej, skrót klawiatury "Win + R". W pole wyszukiwania wpisz "services.msc", zatwierdź "OK" lub "Enterem". Znajdź usługę "Windows Management Instrumentation". Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz z menu kontekstowego "Uruchom ponownie" czy też "Restart". Nie pamiętam, jak jest w Windows 7, czy tak samo jak w 11.

Kolejny sposób to przywrócenie  usługę WMI do domyślnych ustawień. Uruchom wiersz polecenia jako administrator. Wprowadź polecenie:

winmgmt /resetrepository
potwierdź "Enterem" na klawiaturze. Po zakończeniu procesu zrestartuj komputer i zobacz, co to dało.

Co jeszcze? Aktualizacje systemu, mam nadzieję, że ta 7 jest w miarę zaktualizowana. Aktualizacja sterowników.

Odnośnik do komentarza

Dzięki idealne bo metodycznie dla mnie .   Trochę  info mam GA-Z170X Ultra Gaming ,intel i7-6700 , HyperFuryDDR 16GB , GeForce GTX 7800 ,Wind 7 Home Prem 64 serv pack 1. dla fimu Adobe Master Coll CS5 miałem zniżkę bo nauczyciel .Przypadkowo zobaczyłem że są dzienniki zdarzeń i było trochę na czerwono a informatycy / nawet zajęcia prowadzący/ że to nic takiego - chyba jednak brak wiedzy .Będę chciał nowszą kamerę kupić na  filmiki  rodzinne z wakacji i z tego tez względu generalne porządki w kompie / zapomniałem trzy dyski  ST3250318A 250 GB, i ST3500 500GB x 2sz. / Pamięć sprawdzona MemTest i ok . dysk C HDtune i ok . Robiłem dism / online/cleanup-image/checkhealth  i wykazał błąd 87  nie została rozpoznana w tym kontekście , 

potem /scanhealth  operacja zakończona pomyślnie  ,potem /restorehealth i Błąd 87 nie zostałą rozpoznana w tym kontekście . Mam kilka jpg ten z  WMI podałem  . Mogę prosić co w pierwszej kolejności zrobić . Czy ta strona z poradą zdarzenia  10  jest istotna  ?

może to jako numer 1 wykonać. /  proszę o wyrozumienie ,emeryt/

 

 

Dzięki 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...