Skocz do zawartości

Problem z ładowaniem baterii.


Lolek90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od pewnego czasu mam problem z ładowaniem baterii a moim laptopie a dokładniej: Acer Aspire serii 5, jest to laptop z sierpnia 2018 roku, zatem nieco już lat ma. Dotychczas nie było z nim żadnych problemów jeśli chodzi o podzespoły, teraz od niedawna dość nagle pojawił się problem z ładowaniem się baterii, otóż trzyma ona już zdecydowanie krócej, co jest normalne po tym okresie użytkowania komputera. Problem jednak tkwi w tym, że bateria ładuje się do pewnego momentu dość normalnie, dochodząc do poziomu ok 45% naładowania słyszalny jest dźwięk rozłączenia się trybu ładowania i po ok 10-15 sek ponownie ten sam dźwięk podłączenia ładowania, takie bardzo dziwne skoki napięcia. Jeśli chodzi o gniazdo ładowania nie wygląda na 1 rzut oka na jakieś uszkodzone lub wyrobione, Próbowałem innych gniazdek w mieszkaniu w celu naładowania ale problem po jakimś czasie pojawiał się i tam także... Była także próba z innych zasilaczem o podobnych parametrach ale tak samo rozłączało i podłączało ładowanie na nowo. Stąd moje pytanie gdzie może tkwić problem: czy jest to wina kabla od zasilacza, samego zasilacza, baterii czy też może podzespołów wewnątrz laptopa...? Nie wiem czy te Acery mają jakieś wady, chociaż mój poprzednik wytrzymał 9 lat chociaż padła mu już dawno bateria ale takiego opisanego przeze mnie problemu nigdy nie było...

Nadmienię, że na elektronice znam się tak dość słabo, jednak może ktoś miał podobny problem i udało mu się znaleźć rozwiązanie, które okazało się trafione?

 

Prosiłbym o odzew w tym temacie i nakierowanie na odpowiednie postępowanie w kierunku tej sprawy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...