Skocz do zawartości

Wyłaczający sie komputer


Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie od jakiegoś czasu mam problem z wyłączającym się komputerem, lub zawieszaniem się całego systemu na zmianę;combofix informuje o zainfekowanym regfedix.exe ComboFix2.txt, ale dalej po użyciu combofixa występują wymienione wcześniej problemy.

mam również 2 log z otl OTL.Txt1.txt lecz ja nie wiem zupełnie o co w tym chodzi, dlatego proszę o pomoc.

nie wiem jak mogę naprowadzić na jakiś trop, w komputerze nic nie wymieniałem, prócz dodatkowej kości 1gb , w sumie to chyba od jej zainstalowania zaczęły się te wszystkie problemy, tak mi się wydaje przynajmniej, wcześniej system był w miarę stabilny.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Logi z OTL mają być dwa otl.txt oraz extras.txt. Podczas skanu opcja Rejestr - skan dodatkowy ma być zaznaczona na "Użyj filtrowania". Poza tym brakuje loga na okoliczność rootkitów. Wykonaj więc wymagany log z Gmer uprzednio wyłączając wirtualne napędy tak jak to opisane w linku.

 

witam serdecznie od jakiegoś czasu mam problem z wyłączającym się komputerem

 

Do wykonania punkt 5 z tego tematu: KLIK

 

combofix informuje o zainfekowanym regfedix.exe

 

To niekoniecznie musi być prawda. Jak będziesz robił poprawnie logi z OTL to wykonaj dodatkowy warunek i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej:

 

/md5start
regedit.exe
/md5stop

 

Klik w Skanuj (a nie Wykonaj skrypt!) i przedstaw wyniki.

 

 

Odnośnik do komentarza

a więc po kolei:

log z Gmer g1.txt;

Do wykonania punkt 5 z tego tematu: KLIK

zrobiłem tak jak było napisane, nie mam jednak Debugging Tools for Windows; zainstalowałem więc BlueScreenView, wyskoczyło 17 crashow z ostatnich 3 tygodni, załączam screena ostatniego crasha

http://img850.imageshack.us/i/blueb.png/ ;

To niekoniecznie musi być prawda. Jak będziesz robił poprawnie logi z OTL to wykonaj dodatkowy warunek i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej:

mam nadzieję że teraz poprawnie

Extras.Txt

OTL11.Txt

Odnośnik do komentarza

w komputerze nic nie wymieniałem, prócz dodatkowej kości 1gb , w sumie to chyba od jej zainstalowania zaczęły się te wszystkie problemy, tak mi się wydaje przynajmniej, wcześniej system był w miarę stabilny.

Myślę że można zacząć od wyjęcia tej kości. Jeżeli problem ustąpi to cóż :) Mamy winnego. Możesz też wyjąć inne kości RAM z komputera i przetestować tą jedną nową MemTest-em. Podaj oczywiście informacje o zasilaczu, możesz nawet zrobić skan MHDD - to pomoże ustalić czy dysk jest źródłem problemów. Mógłbyś też przeglądnąć te raporty z BlueScreenView i mniej więcej zorientować się czy wszystkie mają ten sam powód lub też każdy crash ma inny. Ewentualnie wrzucić te pliki spakowane na SpeedShare.

Edytowane przez picasso
12.07.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...