Skocz do zawartości

Prośba o wycene złomu


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

dostałem trochę złomu w rozliczeniu za złożenie kompa...

 

Prosił bym o wycenienie za ile by można było go sprzedać:

 

Zasilacz: niestety z czarnej listy ROPLA ;/ LPD9-250W

 

Płyta główna K755A - nie startuje. brak obrazu , brak piszczenia przez speaker bez ramu... , 3 kondensatory uszkodzone ( na filmiku to widać )

 

Jakiś procesor jest ale nie wiem jaki bo nie startuje a pasty termo przewodzącej nie mam aby zdjąć wentylator..

 

Dysk: Seagate Barracuda Ata IV 40 gb

 

Karta tv : Pixel View PlayTV PRO PV-BT878P

 

Ram DDR I 266 mhz ;/

 

Elixsir i Kingston niestety obie 266

 

Karta sieciowa Planet z chipsetem TRL8139C

 

I to tyle..

 

Filmiki: http://w580.wrzuta.pl/film/anMhZOnlyu4/zlom_prezentancja_uszkodzonej_plyty - tutaj pokazany cały ten złom

http://w580.wrzuta.pl/film/1NY9CKwye6Y/uszkodzone_kondensatory_plyta_glowna - tutaj bardziej widać co z tą płytą jest nie tak.. i te kondensatory pod koniec pokazane

 

 

Ile ten zestaw wart?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Myślę że zasilacz do wyrzucenia, płytę główną można spróbować naprawić dla wprawy albo wyrzucić, procesor pewnie za jakieś 20 zł (chociaż to zależy od modelu- może nawet 30 zł za niego się weźmie:) ) dysk twardy trzeba sprawdzić MHDD czy aby nie ma bad sectorów - jak nie to 30, 40 zł a jak ma to na elektronikę, za RAM po 10 zł za kostkę. Tak mniej więcej wg Allegro. Jeżeli naprawiasz komputery to może zostaw sobie ten sprzęt bo jak ktoś przyniesie starszy komputer to akurat będziesz mieć części.

Odnośnik do komentarza

pewnie pewnie naprawiam komputery... może zostawię jak się nie będzie opłacać tego sprzedać ale najpierw muszę poznać ceny mniej więcej

 

 

 

A i jeszcze dostałem kostki ramu

 

512 mb 333 mhz DDRI jakiś no-name chyba

 

256 mb SDRAM 133 mhz

 

 

128 mb 133 mhz SDRAM

 

Oraz karta Creative Sound Blaster CT4750

 

 

A i ta karta tv to ile warta ?

Odnośnik do komentarza

Na Allegro jest aukcja za 25 zl która jest niby fabrycznie nowa. Myślę że taka karta używana to bardziej na prezent dla kogoś bo jej wartość (podobnie jak tej sieciowej i SoundBlastera) jest symboliczna. A RAM to tak z 25 zł za kostkę 512 i po 10 za te mniejsze? Myślę że nie ma co tylko to trzeba zostawić a jak ktoś będzie potrzebować RAM-u do starszego kompa to wtedy się to sprzeda wraz z usługą montażu i będzie jakiś zysk.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...