Skocz do zawartości

prosze o pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Ostatnio dostalam maila od osoby ktora znam. Mail zawieral link na ktory niestety kliknelam i okazalo sie ze to jakis wirus... Niby moj antywirus zablokowal te swinstwa ale znalazlam jakies dziwne procesy i mam wrazenie ze caly czas jakies swinstwo siedzi.... jestem zupelnie zielona jesli chodzi o komputery i znajomy kazal mi uzyc combofixa wiec tak zrobilam... zalaczam loga i bylabym wdzieczna gdyby kto mi powiedzial czy wszystko ok czy nadal mam jakiegos wirusa a jestem pewna ze mam..

dzieki z gory

Justyna

log.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W logach nie ma aktywnej infekcji, ale wykonaj skrypt kosmetyczny usuwający drobne odpadki.

 

1. Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej następujący tekst:

 

:OTL
IE - HKU\S-1-5-21-1755751597-3586132528-3806855255-1000\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = "http://search.conduit.com?SearchSource=10&ctid=CT2645238"
FF - prefs.js..browser.search.defaulturl: "http://search.conduit.com/ResultsExt.aspx?ctid=CT2611275&SearchSource=3&q={searchTerms}"
[2011-03-28 18:58:26 | 000,000,000 | ---D | M] (ZoneAlarm Community Toolbar) -- C:\Users\justyna\AppData\Roaming\mozilla\Firefox\Profiles\s39dpnzz.default\extensions\{66f2e20d-0da8-4c11-a9c8-dd8477b88acd}
[2011-03-23 12:15:12 | 000,000,861 | ---- | M] () -- C:\Users\justyna\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\s39dpnzz.default\searchplugins\conduit.xml
 
:Commands
[emptyflash]
[emptytemp]

 

Kliknij w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera.

 

2. Wejdź w panel sterowania > programy i funkcje i odinstaluj zbędny ZoneAlarm Toolbar

 

3. Następnie uruchamiasz OTL ponownie, tym razem wywołujesz opcję Skanuj. Pokazujesz nowe logi z OTL.

 

 

Odnośnik do komentarza

Kurcze tam nie zaznaczylam 1 opcji chyba przy rejestrze, czy cos takiego. Dopiero pozniej to zauwazylam. Bo wpisaniu tego tekstu zapisal mi sie jeszcze jakis jeden plik ktory sie zaczyna - All processes killed- :) ale nie moge go dolaczyc - Nie masz uprawnień by wgrywać ten rodzaj pliku.

 

A tak na marginesie co to jest smss.exe? Bo jako zoltodziob wygooglowalam ze to wirus? Ale jest w system 32... eh jak sie w tym polapac?

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza

Smss.exe to jeden z najważniejszych plików systemowych. Nie ruszać. Wykonaj na koniec poniższe zalecenia:

 

1. Użyj opcji Sprzątanie z OTL.

 

2. Zaktualizuj obowiązkowo oprogramowanie:

 

Windows Vista Home Basic Edition Service Pack 1 (Version = 6.0.6001) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 8.0.6001.19019)

 

"{AC76BA86-7AD7-1045-7B44-A94000000001}" = Adobe Reader 9.4.3 - Polish

"Mozilla Firefox (3.5.18)" = Mozilla Firefox (3.5.18)

uzupełnij system o SP2+IE9, pozostałe zaktualizuj: KLIK.

 

3. Finalnie wyzeruj stan przywracania systemu: KLIK

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...