Skocz do zawartości

Problem ze startem XP


kosa351

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jest Eee PC od Asusa i znienacka pojawił się problem. Otóż przy starcie systemu i logowaniu do profilu nagle pojawia się szary ekran i nic więcej. Po wyduszeniu ctrl+alt+del jest tylko uruchomiona jedna aplikacja tj. explorer. Mogę ją zamknąć, pojawia się tapeta pulpitu i koniec. Mogę jedynie się poprzez kombinacje klawiszy wylogować. Logowanie ponowne daje ten sam efekt. Tryb awaryjny uruchomiony z poziomu użytkownika administratora i Administratora nic nie zmienia, przywracanie systemu do ostatniej dobrze znanej konfiguracji również. W załączniku zdjęcia z taskmgr.

Uruchomiłem Hiren's BootCD. GMER się wykrzacza, checkdisc nie znalazł żadnego problemu, potem skan HD Tune pod kątem badsecotrów nic nie wykazał. Martwi mnie, że nie mogę w żadnym sofcie przeanalizować S.M.A.R.Ta. Żaden program nie jest wstanie go odczytać. Ponadto martwi mnie, że w dysku głowica dziwnie popukuje gdy pracuje. Chciałem go wyciągnąć i podłączyć pod inny kontroler i sprawdzić, ale w Eee podobno przy rozbieraniu obudowy są jakieś taśmy plomby, a zerwanie równa się koniec gwarancji.

Jakieś sugestie?

 

edit:

z tego, co się dowiedziałem to system raczej aktualny sp3 + nowe łatki

 

imgp4355l.th.jpg

imgp4354.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Witam,

przełączyłem dysk w tryb IDE. Zrobiłem test w HD Tune, który nie wykazał nic szczególnego

http://img20.imageshack.us/i/clipboard01pvn.jpg/

Hmmm jak nie wina dysku to będzie raczej systemu. Jednak dysk nie nadaje mi spokoju. Wiele twardych przeszło przez moje ręce i ten również wydaje mi się podejrzany tym bardziej, że głowica stuka jak maszyna do pisania.

 

edit:

temat chyba powinien polecieć do dziąłu » Platformy klienckie Microsoftu

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...