Skocz do zawartości

Uruchamianie ComboFix zgłasza obecność rootkita


Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak napisałem za każdym razem combofix znajduje rootkit,potem wyłącza kompa,następnie skanuje.Usunąłem juz wszystkie programy,przeinstalowałem kompa i znowu to samo,jak jest etgo przyczyna,czy zawsze będzie znajdował rootkit.Poza tym kompa uruchamia mi się chyba z konsoli odzyskiwania systemy,jak to wyłączyć,aby uruchamiał się normalnie,dodaje log i czekam na pomoc

log.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

A po co w ogóle ruszasz ComboFix? Tego się nie stosuje tak bez potrzeby. I to nie jest program ani do wykrywania rootkitów ani tym bardziej do wykonywania loga. To jest dezynfektor ciężkich infekcji i to co on ci mówi o niby rootkicie wcale nie musi być prawdą. Do rootkitów powinieneś pokazać log z Gmer, oraz sporządzić logi z OTL. Uzupełnij to wszystko i ocenimy czy rzeczywiście jest coś tutaj.

 

Poza tym kompa uruchamia mi się chyba z konsoli odzyskiwania systemy,jak to wyłączyć,aby uruchamiał się normalnie

 

Konsole zamontował ComboFix. Wejdź do panelu sterowania > opcje folderów > zakładka Widok i zaptaszkuj opcje "pokaz ukryte pliki i foldery" oraz odptaszkuj opcje "Ukryj chronione pliki systemu Windows". Następnie wejdź na dysk C i otwórz w Notatniku plik boot.ini i wymaż w nim takie linie:

 

C:\CMDCONS\BOOTSECT.DAT="Microsoft Windows Recovery Console" /cmdcons
UnsupportedDebug="do not select this" /debug

 

Zatwierdź zmiany, zrestartuj komputer i powinno być już dobrze.

 

 

 

Edytowane przez picasso
28.04.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...