Skocz do zawartości

Opcja "Pokaż ukryte pliki i katalogi" nie może zostać ustawiona na stałe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie. Mam problem z ustawieniem opcji "Pokaż ukryte pliki i katalogi". Za każdym razem gdy zaznaczam tę opcję nie pokazują się mi żadne ukryte pliki i katalogi. Gdy wybiorę opcję "Zastosuj do wszystkich folderów" powinienem już widzieć ukryte pliki i foldery przy następnym otwarciu wybranego katalogu. Niestety tak się nie dzieje. Gdy sprawdzam czy opcja "Pokaż ukryte pliki i katalogi" jest zaznaczona, ku mojemu zdziwieniu,widzę, że nie jest. Podejrzewam, że jest to jakiś wirus, który blokuje/uniemożliwa pokazywanie ukrytych plików i katalogów.

 

Kiedy to zauważyłem ? Zauważyłem to wczoraj i zupełnie przypadkiem. Miałem podłączonego pendrive'a, na którym było 500zdjęć. Zaznaczyłem je wszystkie i chciałem usunąć. Gdy nacisnął przycisk Delete otrzymałem komunikat, że w katalogu znajdują się jeszcze dwa pliki ukryte. Więc chciałem zobaczyć co to za pliki. Myślałem, że jak zaznaczę opcję "Pokaż ukryte pliki i foldery" to będę miał możliwość ich zobaczenia, ale niestety nie dało. Za to nagle uruchomił się AVAST z komuniktem, że na pendrive jest jakiś wirus. Nazwy niestety nie zapamiętałem, gdyż ze strachu szybko go usunąłem.

 

Pendrive miałem zawsze zabezpieczonego USBVACCINE, ale kilka dni temu nagrywałem film z cyfry+ na pendrive. Aby dekoder mógł rozpocząć nagrywanie musiałem podłączyć do niego swojego pendrive'a i go sformatować. Tym samym na pendrive'a nie było pliku AUTORUN.INF. Podejrzewam, że przez to system mógł zostać zainfekowany.

 

Prosiłbym o sprawdzenie logów.

 

Z góry dziękuję.

OTL.Txt

Extras.Txt

GMER.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W logach nie widać śladu aktywnej infekcji. Wklej do notatnika ten tekst:

 

 Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced]
"SuperHidden"=dword:00000001
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced]
"Hidden"=dword:00000001
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced]
"ShowSuperHidden"=dword:00000001
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\Hidden\SHOWALL]
"CheckedValue"=dword:00000001
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\SuperHidden\Policy\DontShowSuperHidden]
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\SuperHidden\Policy\DontShowSuperHidden]
@=""

 

Z menu Notatnika >>> Plik >>> Zapisz jako >>> Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki >>> Zapisz jako FIX.REG >>> uruchom ten plik

 

Problem powinien minąć.

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...