Skocz do zawartości

Deszyfracja: Ransomware Vortex


Rekomendowane odpowiedzi

Prokuratura Okręgowa w Warszawie informuje, że prowadzi postępowanie PO II Ds 129.2017 przeciwko Tomaszowi T. odpowiedzialnemu m.in. za szyfrowanie komputerów z wykorzystaniem ransomware Vortex / Flotera / Polski Ransomware. Narzędzie na tej stronie może pozwolić Państwu uzyskać klucz, którym możliwe będzie odzyskanie zaszyfrowanych plików.

 

Zaznaczamy, że na tę chwilę narzędzie nie posiada kluczy ze wszystkich kampanii, w których zostało użyte oprogramowanie szyfrujące pliki. W miarę prowadzenia czynności zabezpieczających dodawane będą nowe klucze, prosimy więc o regularne sprawdzanie plików, których nie udało się odzyskać.

 

Jeśli udało się Państwu odszyfrować pliki przy pomocy klucza uzyskanego na tej stronie, uprzejmie prosimy o złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa wraz z wnoskiem o ściganie w najbliższej dla Państwa miejsca zamieszkania jednostce Policji z powołaniem się na sygnaturę sprawy PO II Ds 129.2017 Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

 

Jeśli dysponujecie Państwo wiadomością e-mail, którą sprawca wysłał do Państwa złośliwy plik prosimy o zapisanie jej na płycie CD/DVD (wraz z pełnymi nagłówkami i załącznikiem) oraz przekazanie Policji jako załącznik do protokołu przesłuchania. Nie będzie konieczne przekazywanie do badania komputera, na którym pliki zostały zaszyfrowane.

 

Prokuratura Okręgowa w Warszawie

 

Dla poszkodowanych zaszyfrowanymi plikami:

 

Narzędzie do odzyskania klucza szyfrującego ransomware'u Vortex

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...