Skocz do zawartości

no bootable device


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Od jakiegoś czasu prześladuje mnie następujący problem: system często napotyka błąd, zawiesza się na chwilę, po czym pojawia się komunikat o treści "Komputer napotkał problem i należy uruchomić go ponownie. Trwa zbieranie informacji o błędzie. Po zakończeniu tego procesu komputer zostanie automatycznie uruchomiony ponownie". Rzeczone zbieranie informacji nie trwa długo, natomiast zapowiadany reset NIGDY nie kończy się powodzeniem, po jakiejś sekundzie system pada i pojawia się informacja "no bootable device". W takiej sytuacji komputer należy wyłączyć "ręcznie" i uruchomić ponownie. Problem jest piekielnie uciążliwy, system pada podczas przeglądania internetu, czytania e-booków, oglądania filmów. Będę dozgonnie wdzięczny za pomoc!

 

Problemem pobocznym, który spędza mi sen z powiek, jest inwazja safe findera na przeglądarkę Chrome. Domyślnym narzędziem wyszukującym nie jest tu Google, tylko safe finder właśnie. Zmiana nastąpiła jakby samoistnie, safe finder musiał trafić na mój komputer wraz z pobieranymi danymi i rozplenił się w Chrome. Usunięcie z poziomu Usuń programy oczywiście nic nie daje. Będę wdzięczny za wskazówki w tej materii.

FRST.txt

Shortcut.txt

Addition.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dokładnie tak jak myślałem: 

 

 
Error: (01/06/2018 06:58:11 PM) (Source: disk) (EventID: 7) (User: )
Description: W urządzeniu \Device\Harddisk0\DR0 wystąpił zły blok.
 
Error: (01/06/2018 06:58:07 PM) (Source: disk) (EventID: 7) (User: )
Description: W urządzeniu \Device\Harddisk0\DR0 wystąpił zły blok.
 
Error: (01/06/2018 06:58:04 PM) (Source: disk) (EventID: 7) (User: )
Description: W urządzeniu \Device\Harddisk0\DR0 wystąpił zły blok.
 
Prawdopodobnie Twój dysk jest uszkodzony. Kopiuj najważniejsze dane. 
Pobierz też program GSmartControl, a następnie rozpakuj, uruchom, wybierz dysk, zapisz log "save as" i wrzuć na jakiś hosting.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...