Skocz do zawartości

bootowalny zestaw diagnostyczny


Lex

Rekomendowane odpowiedzi

Mógłby mi ktoś polecić bootowalny zestaw programów do diagnozowania aktualnie istniejących podzespołów komputerowych takich jak np. pamięć (memtest) czy dyski twarde (HDD/SSD, MBR/GPT, możliwość partycjonowania) w celu wykrycia ewentualnych niepoprawności w działaniu bez potrzeby instalacji systemu operacyjnego?

 

Do tej pory używałem różnych programów "osobno" ale zastanawiam się czy może istnieje jakiś wygodniejszy "pakiet", który mógłbym wrzucić na np. pendrive do doraźnej diagnostyki.

 

Plusem by było gdyby ów pakiet dawał też mozliwość testów stabilności systemu (np. sprawdzenie temperatur procesora / karty graficznej po podkręceniu) ale nie jest to dla mnie konieczny wymóg.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

 

jaka jest tu podstawowa różnica?
Inny autor softu (haha) bo zasadniczych, innych różnic chyba nie ma - oba mają testować pamięci RAM i stwierdzać błędy. 
Skoro chcesz testować Hiren's BootCD to podpowiem Ci: wraz z Ultimate Boot CD wypalisz go na JEDNYM multibootowalnym penie ( a inszych dystrybucji może być wiele więcej aby tylko były na liście) za pomocą YUMI.
Odnośnik do komentarza

Inny autor softu (haha) bo zasadniczych, innych różnic chyba nie ma - oba mają testować pamięci RAM i stwierdzać błędy.

A to ciekawe... Jak się teraz zastanawiam, to w sumie nawet nie wiem którego do tej pory używałem, bo ta nazwa jest taka podobna. Może po interfejsie uda mi się poznać. :) Na poczatek pewnie wybiorę ten, który był ostatnio aktualizowany.

 

edit: Znalazłem coś takiego: https://www.passmark.com/forum/memtest86/5166-memtest86-vs-memtest86

Z linka wynika że wersja bez plusa jest "nowocześniejsza" - aczkolwiek napisała to osoba z firmy która obecnie zajmuje się rozwojem tej wersji.

 

Skoro chcesz testować Hiren's BootCD to podpowiem Ci: wraz z Ultimate Boot CD wypalisz go na JEDNYM multibootowalnym penie ( a inszych dystrybucji może być wiele więcej aby tylko były na liście) za pomocą YUMI.

Heh, no własnie nie do końca chciałbym "testować", wolałbym coś sprawdzonego, czy też "zalecanego" - dlatego powstał ten temat. ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...