Skocz do zawartości

Klawiatura nie działa poprawnie na niektórych portach USB


DBCooper

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, dziś zauważyłem problem z klawiaturą Motospeed. Jest ona podświetlana RGB i sterowana za pomocą programu w komputerze. Z klawiaturą było wszystko ok dopóki nie przełączyłem ją do innego portu USB. Sytuacja wygląda tak że z tyłu płyty głównej mam dwie grupy portów USB w dwoch miejscach panelu. Powiedzmy że grupa lewa i prawa. Wszystkie USB 3.0. Gdy klawiatura wpięta jest w porty grupy lewej wszytsko jest ok. Natomiast w grupie prawej oświetlenie zaczyna wariować, przerywać, świecić inaczej niż zadany kolor. Porty sprawdziłem innymi urządzeniami. Bezprzewodowa myszka chociażby działa bez zarzutu w tych portach. Sterowniki odinstalowywałem kilka razy, nic to nie zmienia. Czym może byś spowodowany problem? 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Co to za płyta główna? 

 

Nic nie nasuwa mi się na myśl, sugerowałbym krótki test na innym systemie operacyjnym, nie napisałeś nawet na jakim działasz systemie, nie wiadomo czy system jest sprawny, a zamiast szukać w ciemno czegoś, czego w ogóle może nie być. Stąd zalecany test na innym systemie operacyjnym, ew. zainstalowanym od podstaw tym "świeżym". 

Odnośnik do komentarza

Co to za płyta główna? 

 

Nic nie nasuwa mi się na myśl, sugerowałbym krótki test na innym systemie operacyjnym, nie napisałeś nawet na jakim działasz systemie, nie wiadomo czy system jest sprawny, a zamiast szukać w ciemno czegoś, czego w ogóle może nie być. Stąd zalecany test na innym systemie operacyjnym, ew. zainstalowanym od podstaw tym "świeżym". 

System Windows 10, oryginalny, na bieżąco aktualizowany. Płyta główna MSI Z97M. W tej chwili nie mam możliwości sprawdzenia na innym systemie. Gdy tylko będę miał możliwość to to zrobię 

 

EDIT: Coś ustaliłem z menadżera urządzeń wynika, że akurat te dwa porty, na których nie działa klawiatura obsługiwane są przez kontroler ASMedia. Reszta chyba przez Intelowski. Wiem to stąd że gdy odinstalowałem sterownik ASMedia to tylko te dwa nie działały. Także wychodzi na to że kontroler ASMedia nie współpracuje poprawnie z tą klawiaturą.

 

Jeżeli ktoś uważa że wina leży gdzieś indziej niech da znać. Ale raczej temat do zamknięcia 

Odnośnik do komentarza

Dlatego też chciałem model płyty głownej. I tak, dla dwóch portów usb jest kontroler Asmedia o czym jest info w dziale sterowniki na stronie: 

ASMedia USB3.0/3.1 Drivers  

Version
1.16.36.1
Release Date
2017-01-03
File Size
9.39 MB

 

 

 

 

Dwa, że nie wiem jaką masz wersję biosu, ale w 1.4 w changelogu jest taka informacja: 

- Improved USB keyboard compatibility.

 

Nawet, gdybyś miał nowszą - zaaktualizuj bios do najnowszej wersji. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...