Skocz do zawartości

Uszkodzona karta sd-nie wykrywa


Dachim2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio zauważyłem, że moja karta sd z telefonu jest uszkodzona. Postanowiłem odzyskać pliki, włożyłem kartę do adaptera, podłączyłem i mimo tego że jest dźwięk podłączenia karty do laptopa (jak włoże sam adapter bez karty to nie ma tego dźwięku) to nigdzie nie wykrywa tego, ani w "mój komputer" się nie wyświetla, ani w wierszu poleceń, a także w programach do odzyskiwania danych jak np. recuva albo digital image recovery. Jak włożę inną kartę do adaptera wykrywa ją bezproblemowo. Chciałbym odzyskać dane z karty. Liczę na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Możesz rozwinąć sformułowanie, że nie wykrywa w wierszu polecenia? Uruchom diskpart w cmd jako admin, wpisz 

list disk 

I zobacz czy będzie tam Twoja karta oznacza jako disk X (x to odpowiednia liczba). Możesz spróbować profilaktycznie na jakimś innym kompie. Przy braku widoczności - no cóż, to raczej wyrok, zostają laboratoria do odzysku. 

Odnośnik do komentarza

Ze względu na bardzo duża indywidualność procesu odzysku z pamięci flash to rzadko na stronach firm zajmujących się odzyskiwaniem danych jest podawana cena. Musisz na własną rękę poszukać, myślę, że nikt nie jest w stanie tak naprawdę Ci odpowiedzieć. Trzeba sprawdzić z jaką usterką ma się najpierw do czynienia. 

Jedyne co mogę zalecić to zwracanie uwagi na to, aby wysyłac bezpośrednio do laboratorium, które faktycznie się tym zajmuje. Unikać pośredników. Wiem, że na każdej stronie przedstawiane to jest w taki sposób jakoby każdy się tym zajmował, ale to nieprawda. Tylko kilka firm jest takich. Na palcach jednej ręki można policzyć. Druga sprawa, że stopień w jakim wykonuje się dana uslugę zalezy też od wlasnych umiejetnosci. Gdy ktoś sobie z czymś nie radzi bądź nie ma danego sprzętu - odsyła to większego laba. Tak to działa. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...