Skocz do zawartości

Adapter Bluetooth słabo dostarcza sygnał na odległość. >=5 m


njczyziu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mam ten adapter - ASUS BT400 Bluetooth 4.0 USB (10m), nie działa on jednak tak jak powinien.
Już przy odległości 5m od niego, słabo dostarcza sygnał do urządzenia przenośnego.
Chodzi mi tu przede wszystkim o słuchawki BT, które posiadam.
Wiem, że to nie ich wina, gdyż po podłączeniu ich do fona, wszystko śmiga jak należy.
Na opakowaniu jest informacja, że wyłapują one sygnał na odległość około 25m - i tyle mogą mieć w realu, nawet więcej.
Gubią jednak sygnał z w/w adaptera (ASUS) podłączonego do komputera, już na bardzo krótkim dystansie.

Czy istnieje jakieś oprogramowanie, czy jeszcze coś innego, co by zwiększyło moc sygnału tegoż adaptera?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 1 miesiąc temu...

"Szanowny Kliencie ASUS,

1. Czy ASUS BT400 Bluetooth był testowany na innym komputerze w innej lokalizacji?

2. Do jakiego portu USB jest podłączany 2.0/3.0? Czy używa Pan przejściówek, hubów USB?

3. Czy do komputera do które podłączony jest ASUS BT400 Bluetooth podłączone są jakieś inne urządzenia łączące się bezprzewodowo? Jak dużo urządzeń łączących się radiowo jest w Pana lokalizacji, działających na częstotliwości 2.4~2.4835 GHz (rutery, urządzenia kliencie wyposażone w kartę wlan itp.)?

***Niestety nie ma możliwości zwiększenia mocy nadajnika w takich urządzeniach.  Zaleca się używanie przejściówek USB celem zmiany lokalizacji adaptera, czy też unikania takiej konfiguracji, w której obok siebie są podłączone urządzenia radiowe np. adapter WIFI/BT + myszka bezprzewodowa + albo antena od karty WLAN. To wszystko może mieć wpływ, na jakość sygnału."

 

Druga wiadomość:

 

"W przypadku adaptera BT zastanowiłbym się nad jego reklamacja bezpośrednio u sprzedawcy, nie mogę wykluczyć jego usterki sprzętowej. W przypadku uznania roszczeń gwarancyjnych najpewniej otrzyma Pan nowy egzemplarz."

 

 

Kupiłem w miejscowym sklepie komputerowym; przedłużacz USB i po części problem rozwiązany :)
Może 10m to to nie jest, ale jakieś 8 (na chwilę obecną wystarcza).
Prawdopodobnie, wcześniej adapter BT, był zbyt blisko adaptera Wi-Fi i dochodziło do kolidowania sygnałów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...