Skocz do zawartości

komputer nie wykrywa karty graficznej.


dontpanic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam następujący problem z dwoma laptopami. Mój lenovo ideapad y560 ma dwie karty graficzne. integrowaną i dedykowaną. fabrycznie bios był ustawiony na dynamiczne przełączanie się tych kart a jakiś rok temu ustawiłem na stałe karte dedykowaną. w te wakacje zaś spalił mi się mostek w laptopie. serwis żadnych innych szkód nie wykrył. 

mało tego, od jakiegoś roku zauważam systematyczny spadek wydajności komputera. potrafiłem podpinać drugi monitor do laptopa i na jednym grać a na drugim rozmawiać przez kamerę (skype), po jakimś czasie musiałem zrezygnować z dodatkowego monitora, potem już musiałem wybierać między skype a grą a teraz krótko po uruchomieniu jakieś gry albo pojawiają się problemy ze sterownikami ekranu albo następuje zrzut pamięci fizycznej na dysk. dodatkowo ostatnio (dziś) zauważyłem że system w menadżerze urządzeń w ogóle drugiej karty (dedykowanej) nie wykrywa. 

 

drugi laptop ma identyczną sytuację. zaraz po formacie system nie wykrywa drugiej karty graficznej.

 

jak to diagnozować? bo nie wiem czy mi w komputerze siada pamięć RAM (zarzuty pamięci) czy karta odeszła do lepszego świata.

 

co doradzicie?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...