Skocz do zawartości

Ransomware.Locky CyberTarcza Orange


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

wczoraj po wlaczeniu sprzetu CyberTarcza Orange wyrzucila mi info o Ransomware.Locky w mojej sieci, z data: Ostatnia data wystąpienia zagrożenia: 2016-11-06, 20:41:30

 

Nie zablokowalo mi internetu, nie zaszyfrowalo zadnych plikow. 

 

Data jest z niedzieli, wiec zakladam (zgodnie z tym co wyczytalem do tej pory na forum) ze zostal mi przydzielony tymczasowy IP jakiegos uzytkownika, ktory mial wczesniej w.w. infekcje. Mimo wszystko "strzezonego Pan Bog strzeze" i dla pewnosci chcialbym poddac problem Waszej analizie. 

 

Czynnosci, ktore wykonalem:

 

1. Zgodnie z zaleceniem z Orange wykonalem skan za pomoca Eset Online. Nic nie wykryl.

2. Wykonalem skan Malwarebytes AntiMalware - Nic nie wykryl.

3. Jestem w trakcie wykonywania skanu windowsowskim Defenderem, ktory (ze wzgledu na regularne skany) zakladam, ze nic nie wykryje - nigdy nic nie wykrywa.

4. Wykonalem skan AdwCleanerem. Wykryl troche nieprawidlowosci - w zalaczniku raport.

5. Wykonalem skan programem ReImage - Wykryl jeden problem, jednak w zamian za naprawienie go autorzy oczekuja sporej zaplaty, wiec wklejam tylko screen problemu, ktory wyrzucil.

6. Zresetowalem router do ustawien fabrycznych, zmienilem haslo i skonfigurowalem go na nowo.

 

Komputera uzywam wlasciwie tylko do pracy, nie sciagam podejrzanego softu, dbam o porzadek i czystosc w systemie, wykonuje regularne skany i nie zapuszczam sie na krance internetu.

 

Jesli uda sie komus zapoznac z problemem - z gory serdecznie dziekuje. 

 

Pozdrawiam,

Sebastian 

Addition.txt

AdwCleanerC0.txt

FRST.txt

gmer.txt

post-18572-0-95930000-1478698521_thumb.jpg

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...