Skocz do zawartości

Czarny ekran po skanowaniu ESET NOD Antywirus


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

System Win XP SP2 32 bit

Po skanowaniu komputera ESET NOD Antywirus i ponownym uruchomieniu pojawia się ekran ładowania systemu po czym na czarnym ekranie pojawia się komunikat:

winlogon.exe - Nie można znaleźć składnika. Uruchomienie tej aplikacji nie powiodło się ponieważ nie znaleziono SHLWAPI.dll. Ponowne zainstalowanie aplikacji może naprawić ten problem.

Po kliknięciu OK pojawia się komunikat lsass.exe o tej samej treści. Przy próbie uruchomienia trybu awaryjnego pojawiają się identyczne komunikaty. Próba przywrócenia systemu do ostatniej znanej konfiguracji też nic nie daje. Nie mam możliwości wykonania logów z FRST i GMER.

 

EDIT 14.11.2016

Dostałem się do systemu dzięki LiveCD znalezionej w necie. Plik SHLWAPI.dll jest w C:\windows\system32. Nie można go jednak podmienić na plik z zasobów LiveCD. Przy próbie skopiowania pojawia się komunikat "Nie można skopiować (SHLWAPI.dll). Błąd danych CRC". Nie ma natomiast problemów ze skopiowaniem go do innej lokalizacji. Pliku z C:\windows\system32 też nie można usunąć ani z konsoli poprzez komendę "del" ani poprzez zmianę rozszerzenia. Za każdym razem pojawia się komunikat o błędzie CRC. Proszę o pomoc co robić dalej.

 

EDIT 18.11.2016

Komenda "chkdsk /r" w konsoli odzyskiwania spowodowała usunięcie SHLWAPI.dll oraz sporo innych plików. Większość z nich udało się przywrócić dzięki programowi recovery znajdującemu się na LiveCD - oprócz tych z błędami CRC. Teraz system uruchamia się lecz z przejaskrawioną grafiką oraz komunikatem "Explorer.exe - Błąd aplikacji. Aplikacja nie została właściwie zainicjowana (0xc000007b). Kliknij przycisk OK aby zakończyć aplikację". Próbowałem także przywracania systemu za pomocą ERD Commander ale program nie rozpoznaje Service Packa 2. Pojawia się komunikat "The offline OS must be Windows XP SP2".

 

EDIT 23.11.2016

Opcja naprawy systemu z płyty instalacyjnej spowodowała skopiowanie plików z płytki po czym włączył się checkdisc, który pracował prawie 10 godzin. Następnie pojawił się ekran instalacji urządzeń, rozpoczęła się instalacja, w której trakcie pojawiła się informacja o braku pliku "usbehci.sys" z możliwością jego wyszukania. Nie mogłem jednak poruszać kursorem ani za pomocą klawiszy ani myszki. Po restarcie i ponownym uruchomieniu płyty instalacyjnej zamiast opcji naprawy systemu pojawiła się informacja, że wybrano opcję instalacji na partycji zawierającej już inny OS oraz opcja "Aby kontynuować naciśnij C". Następnie pytanie o to czy sformatować partycję czy zostawić bieżący system plików nienaruszony. Wreszcie info o tym, że "Folder Windows już  istnieje i może zawierać instalację innego systemu. Kontynuowanie instalacji oznacza zastąpienie istniejącej instalacji. Wszystkie pliki, podfoldery, konta użytkowników, aplikacje, ustawienia, zabezpieczeń i pulpitu dla tej instalacji systemu zostaną usunięte". Przy uruchamianiu komputera bez płyty pojawia się natomiast komunikat, że "Nie można uruchomić systemu, ponieważ następujący plik nie został znaleziony lub jest uszkodzony: Windows\system32\config\system"

POMOCY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

EDIT 28.11.2016

Okazało się, że mam wadliwy obraz płyty instalacyjnej. Po ściągnięciu i wypaleniu innego naprawa systemu  przebiegała bez zakłóceń, instalacja urządzeń przebiegła bez problemu, natomiast teraz instalator chce ode mnie product key a u mnie po tylu latach próżno go szukać. Wypróbowałem kilkanaście key finderów ale z poziomu LiveCD jedynie Recover Keys odnalazł  jakiś klucz. Niestety instalator twierdzi, że klucz jest nieprawidłowy. Czy jest jakiś sposób aby sprawdzić ten klucz w mojej sytuacji?

 

EDIT 02.12.2016

Tym razem okazało się, że potrzebny jest klucz wersji Windowsa na płycie, którą naprawiam system (zapisany w pliku "unatted.txt" w folderze "i386"), a nie klucz wersji systemu zainstalowanego u mnie na kompie. Naprawa wreszcie dobiegła końca, system wstał ale niestety nie ma internetu. Pojawia się info, że kabel sieciowy jest odłączony, mimo, że jest podłączony. W menadżerze urządzeń wszystkie sterowniki widnieją jako zainstalowane, nie ma żadnego wykrzyknika. Co robić dalej?

 

EDIT 08.12.2016

Wystarczyło odłączyć modem od prądu  i przełączyć kabel sieciowy do innego gniazda w modemie. Internet jest, wygląda na to, że wszystko działa poprawnie. Mam jeszcze jedno pytanie: Czy z poziomu LiveCD możliwy jest dostęp do internetu? Na płytce mam Internet Explorer ale internetu brak.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...