Skocz do zawartości

Problemy z dyskiem


aww

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo źle mi się pracuje na moim komputerze i w dzienniku zdarzeń zobaczyłam bardzo dużo błędów, w większości takich samych z opisem "W urządzaniu \Device\Harddisk0\DR0 wystąpił zły blok.". Czy na podstawie załączonych przeze mnie obrazków można stwierdzić, że dysk jest uszkodzony?

W lipcu wymieniałam dysk C, ale ponieważ był uszkodzony, mniej więcej po miesiącu został wymieniony jeszcze raz. Chwilami wydawało się, że jest lepiej, ale do sprawności "sprzed lipca" nie udało się nigdy wrócić i teraz w zasadzie nie mogę pracować.

post-18526-0-16140000-1477735562_thumb.jpgpost-18526-0-77260000-1477735570_thumb.jpgpost-18526-0-37900000-1477735582_thumb.jpgpost-18526-0-25540000-1477735591_thumb.jpgpost-18526-0-51420000-1477735595_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ilość sektorów alokowanych jak na dysk który przepracował 1000h co najmniej zagadkowa.

Nie jest to komputer przenośny więc "warunki użytkowania" nie powinny go uszkadzać.

Dysk jak rozumiem na gwarancji? - więc ewidentnie do wymiany.

Później wymiana taśmy sata, upewnienie się że zasilacz "trzyma" parametry napięciowe na złączach sata (ew. wymiana zasilacza), flash bios płyty (być może firmware kontrolera ma jakiś specyficzny błąd).

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Dysk ma póki co tylko sektory uszkodzone, ale nie było jeszcze próby zapisania na nich czegokolwiek innego, a od tego powinno się zacząć. Zwłaszcza, że uszkodzone sektory nieodzownie wiążą się z błędami zapisu. Może to tylko epizodyczny przypadek. 

 

Pobierz Victoria 4.47, wybierz dysk, zakładka tests, zmień z domyślnej opcji None na Remap i wrzuć skan, na koniec pokaż screena. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...