Skocz do zawartości

Karta graficzna problem


Vassco

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu karta graficzna zawiesza mi komputer jak gram w takie gry jak np. Medal of Honor - Allied Assault, zaraz po wejściu do gry obraz robi się rozmazany i zwiecha,muszę restartować komputer. Uruchomiłem grę starszą od medala, commandos behind enemy of lines tego problemu nie ma. Więc o co może chodzić, mój komputer to : Amd AthlonXP 2500+ 1.84 GHz, 512 ram, karta graficzna NVIDIA GeForce FX 5200 128 MB.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zwiechy bez BSOD-ów? To mogłoby sugerować np. zasilacz. Jaki masz? Spisz dane z nalepki. Garść informacji o zasilaczach znajdziesz poniżej.

https://www.fixitpc.pl/topic/138-zasilacze-komputerowe/

Jak wyglądają temperatury? Spróbuj sprawdzić jakimś programem, może to być SIW, PC Wizard lub AIDA64 (dawniej Everest), GPU-Z. Linki znajdziesz w temacie: https://www.fixitpc.pl/topic/155-zakladanie-tematu-jakie-informacje-podawac/

Kiedy ostatni raz komp był sprzątany? Może radiator procka i grafy zabity jest kurzem, i tutaj powinieneś się zakręcić.

Odnośnik do komentarza

Temperatury:

 

Właściwości czujnika:

Typ czujnika Winbond W83697HF (ISA 290h)

Nazwa płyty głównej MSI MS-6712

Stwierdzono otwieranie obudowy Nie

 

Temperatury:

Płyta główna 36 °C (97 °F)

Procesor 55 °C (131 °F)

Seagate ST380011A 40 °C (104 °F)

 

Wentylatory:

Procesor 4355 RPM

 

Wartości napięć:

Napięcie rdzenia procesora 1.68 V

+3.3 V 3.18 V

+5 V 4.81 V

+12 V 12.46 V

-12 V -12.69 V

-5 V -5.30 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 5.02 V

VBAT baterii CMOS 3.39 V

Debug Info F 9B FF FF

Debug Info T 36 55 255

Debug Info V 69 00 C7 B3 CD 1B 30 (01)

Debug Info I 60 6012

 

Zasilacz jakiś chiński "Take me" 350W, tak zwiechy bez BSOD-u o niebieski ekran chodzi??, a komp był niedawno czyszczony.

Odnośnik do komentarza

Tak, BSOD czyli "niebieski ekran śmierci". IMHO powinieneś w takim razie profilaktycznie zacząć do wymiany zasilacza. Jeśli przejrzałeś podane linki to Twój jest z tzw. czarnej listy. W jego przypadku darowałbym sobie sprawdzanie napięć miernikiem. Jeśli możesz to pożycz od kogoś jakiś markowy zasilacz (znajdziesz w w/w linku), podmień i sprawdź efekty.

 

Temperatura procka na starcie wydaje mi się nieco za duża. Przy tym procku taką miałem na starcie przy pasywnym chłodzeniu. Możesz spróbować albo wymienić chłodzenie procka, albo pastę pod radiatorem. Nie wiem co obejmowało czyszczenie, ale może powinieneś jeszcze raz spróbować przedmuchać radiator procka sprężonym powietrzem (nie włączaj potem kompa zbyt wcześnie).

Odnośnik do komentarza

Zapomniałem o jednej rzeczy. Sprawdź czy kondensatory na płycie głównej nie są czasem wylane bądź napuchnięte. Jak nie powinny wyglądać znajdziesz w podanym wcześniej temacie o zasilaczach. A to warczenie, wydaje mi się, że może być powodowane również przenosdzeniem się drgań na obudowę. :rolleyes: W każdym bądź razie od zasilacza powinieneś zacząć tak czy siak.

Edytowane przez picasso
3.04.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...