Skocz do zawartości

Ransomware.Locky Cybertarcza Orange oraz RiskWare.IStealer


sdray

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dostałem alert Tarczy Orange i chciałem się upewnić czy komputery które mam podłączone do sieci sa czyste.

Po zmianie IP alert nie znikał.
Steam nie chce łączyć się z serwerami, spotify też,  strony normalnie się lądują.

Problem z dostępem do internetu zaczął się kiedy Orange zablokowało dostęp do internetu.

Działała jedynie strona Cybertarczy, alert choć do czasu(timeout później) i dlatego nie moglem uzyskać dostępu przy pierwszym skanie.

GG, viber, messenger nie działało ani na smartfonach z androidem, po odblokowaniu internetu,poprzez rozmowę z pomocą techniczna, działa.

Na stacjonarce zrobiłem skany narzędziami Malwarebytes: Malwarebytes' Anti-Malware, ADWClener, Junkware Removal Tool i Hitmanem Pro w tej kolejności.

Na lapku tylko Malwarebytes' Anti-Malware .

Jeden skan Malwarebytes' Anti-Malware był bez internetu, a drugi z ponieważ miałem problem z przywróceniem dostępu do neta.

Skan z FRST przestał odpowiadać podejrzewam niedługo po zaczęciu - komputer sprawdziłem dopiero rano, po 9 godzinach skanowania zakończyłem proces który nie odpowiadał.

Odinstalowałem McAfee który nic nie wykrywał, zrobiłem skan GMER bezproblemowo i aktywowałem Windows Defendera który znalazł jedna infekcje: https://i.imgsafe.org/2556149a02.jpg.
Dołączam logi poniżej.

PS. Warto zmienić hasła do poczty, banku i ważnych witryn czy to będzie przesadny środek ostrożności?

 

 

EDIT//////////////////////////////

Ja na K1 robię format C:/ i reinstalację systemu a brat format i czyszczenie dysku drugiego komputera, ponieważ potrzebuje sprzętu do pracy.

 

 

Nadal występują problemy z niektórymi usługami na komputerach, nie działają klienty torrent, steam. Na telefonach to samo.

Webowe gg działa ale bardzo długo się ładuje. Update - gg webowe już nie działa :  https://i.imgsafe.org/a29f5b08f7.jpg

 Ace stream nie działa.

Po winieniem to traktować jako problem z siecią / dostawcą internetu czy jest szansa ze infekcja może wpływać tak na siec(musiała by być na routerze o ile to możliwe)?

Proszę o informacje odnośnie ewentualnych dodatkowych skanów albo o przeniesienie do innego działo o ile to potrzebne.

 

 

 

 

Proszę o zamknięcie.

Systemy przeinstalowałem, śladów infekcji nie zauważyłem, co do braku dostępu do niektórych usług sieciowych to była wina zapory Orange.

K1_mbam-log-2016-10-25 (17-15-31).txt

K1_mbam-log-2016-10-25 (17-38-25).txt

K1_mbam-log-2016-10-25 (20-13-14).txt

K1_AdwCleanerC0.txt

K1_AdwCleanerS0.txt

K1_JRT.txt

K1_HitmanPro_20161025_2155.txt

K1_FRST.txt

K1_Addition.txt

K1_Shortcut.txt

K1_GMER.txt

K2_mbam-log-2016-10-25 (17-30-38).txt

K2_mbam-log-2016-10-25 (22-11-02).txt

K2_FRST.txt

K2_GMER.txt

Edytowane przez sdray
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...