Skocz do zawartości

Problem z dyskiem SSD, brak możliwości zainstalowania systemu.


pawb0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój przyjaciel ma wielki problem z komputerem który niedawno został zakupiony.. ( zaledwie 3 miesiące).

Wszystko zaczeło się od wielkiej zwiechy systemu nic sie nie dało zrobić a po tym nie dało sie już uruchomić komputera ponieważ zawieszał się przy ładowaniu windowsa, mało tego próbowałem reinstalować 3 różne systemy (nawet ubuntu) z 4 różnych pendrive i nic.. instalacja zatrzymywala sie najczesciej przy bootowaniu (loading windows files...) pare razy się udało załadować lecz pojawiała się myszka i czarny ekran, raz się udało windows 10 załadowac lecz przy wyborze dysku na którym chciałem go zainstalować nie pokazywało dosłownie nic... Zabrałem dysk do siebie do domu podłączyłem go do swojego komputera lecz system uruchomiłem z mojego dysku i jedyne co zobaczyłem to zwiecha przy ładowaniu systemu... (z mojego dysku...) przy drugiej próbie udało mi sie dotrzeć do wpisywania hasła w systemie lecz zobaczyłem kursor myszki i czarny ekran... po odłączeniu dysku ssd wszystko działało bez zarzutu...

Dysk to ADATA SSD 2.5" SATA 6GB/S Premier SP550 120GB

Zaznaczam że w komputerze był tylko ten dysk.

 

Bardzo prosze o pomoc pierwszy raz nie mam pojęcia co sie dzieje.. :)

 

 

Przepraszam że nie dostarczyłem żadnych załączników lecz nie jestem pewien czego potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Odpal jakiś live linux i zobacz czy narzędzia dyskowe (np. gparted) będą w stanie wprowadzić jakiekolwiek zmiany w strukturze dysku.

Można też z pomocą np. edytora hex spróbować zapełnić pierwsze sektory jakimś paternem (ff czy 00).

Oczywiście najlepiej operować dyskiem podłączonym przez przejściówkę USB.

Jeżeli linux nie da rady to (jak napisał kolego powyżej) narzędzie producenta i próba zerowania/wymazania z jego poziomu. 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...