Skocz do zawartości

Lenovo Z580-Opóźniony (?) rozruch z dysku SSD


areq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie Wszystkich,to pierwszy mój temat na Forum

 

Ostatnio przesiadłem się na dysk SSD (HDD mam w miejsce DVD) i niby wszystko jest OK ale zastanawia mnie jedna sprawa-sam rozruch a właściwie 10-12 sekund (od pojawienia sie informacji bios do ekranu powitalnego Windows) w którym nie dzieje sie nic (czarny ekran).To właściwie nie jest dla mnie żaden problem bo SSD później śmiga aż miło ale na HDD coś takiego nie miało miejsca.

Mam takie pytania,czy to typowe zachowanie dla SSD?,czy winą może być ukryta partycja którą automatycznie tworzy Instalator Windows a utworzona na dysku HDD?,czy coś innego.

 

Póki co nie zamierzam robić resetu ale warto wiedzieć na przyszłość.

 

post-18330-0-16160000-1477076798_thumb.jpg   post-18330-0-49480000-1477076814_thumb.jpg  post-18330-0-14640000-1477076827_thumb.jpg

 

Za sugestie podpowiedzi z góry Serdeczne Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Co ma wyłączenie hdd w menadżerze urządzeń do procedury post i bootup'u? Zrób to o co proszę.

Po odłączeniu HDD nie uruchamia się wcale,tzn. wyskoczy boot menu,kiedy wskaże na uruchomienie z SSD to znów wyskakuje menu i tak na okrągło.Kiedy podłącze HDD wszystko wraca do normy tzn do stanu jak opisałem w temacie na początku.

 

Edytuje bo chyba mnie "oświeciło",w biosie w drabince boot priority HDD był na ostatnim miejscu,przeniosłem na drugie po SSD i teraz jest OK,startuje od razu ale dlaczego tak się dzieje tego nie wiem,dlaczego bez HDD się nie uruchamia?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...