Skocz do zawartości

Sposób na zdiagnozowanie uszkodzonej klawiatury(niedziałająca klawiatura)


Penicylina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie 
Mam problem z klawiaturą w laptopie, otóż nie działają w niej niektóre przyciski.
Poniżej w załączniku dołączam zdjęcie klawiatury na którym oznaczyłem klawisze. które nie działają.
Usterka powstała w czasie noszenia laptopa w torbie, myślę że lekko mógł zawilgnąć ze względu na to, że szedłem wtedy w czasie deszczu lub też mogło to być spowodowane przez wstrząsy chociaż nie wiem. 

Juź podejmowałem kroki w diagnozie usterki sprawdzając czy taśma łącząca się z klawiaturą a płytą główną nie zsunęła się lekko z zaczepu, po przeczyszczeniu i podłączeniu jej z powrotem klawisze nadal nie działają.
Koszt nowej klawiatury to około 35 zł w sumie nie dużo jednak nie wiem czy w ogóle powinienem ją kupować bo może się okazać, że to wina jednak płyty głównej.
Nie jestem teraz, pewny czy to wina klawiatury, że nie działają mi te przyciski czy też coś mogło się na płycie przepalić.
Czy jest może jakiś sposób, żeby móc to ustalić?

post-16448-0-06110000-1474404745_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Na płycie głównej są odprowadzenia od klawiatury i gdzieś one idą , gdzie to już nie mam zielonego pojęcia. Stąd też moje pytanie odnośnie płyty głównej  Co do klawiatury chciałem zdjąć wszystkie klawisze żeby dostać się pod niższą warstwę i sprawdzić styki poszczególnych klawiszy, jednak sprawa z tym ściąganiem klawiszy jest dosyć mozolna. Niei wiem w którym ona miejscu mogła ulec uszkodzeniu i przez co. Zobaczymy co z tego wyjdzie jak kupię nową. 

Odnośnik do komentarza

Wyżej w pierwszym poście dołączyłem zdjęcie z klawiaturą, gdzie są pokazane które to przyciski.
Z, \, Fn, klawisz menu, /, 0 na num padzie, strzałki 
Co do ściągania klawiszy zrobiłem to jednak nic nie widać zbytnio
Po za tym niektóre elementy klawiatury są przymocowane na stałe i nie da się ich ściągnąć tym samym dostać się do niektórych ścieżek.
Poniżej w załączniku dodałem zdjęcie ścieżek \, Z, Fn widać na zdjęciu że są połączone ze sobą jednak nie widzę żadnych przepaleń na ścieżkach.
 

post-16448-0-14890000-1474451617_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...