Skocz do zawartości

Aktualizacja Win 7 + problem z podpisem cyfrowym


janou

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam kilka dziwnych problemów z którymi nie potrafię sobie poradzić. Jednym z nich jest aktualizacja win 7. Jestem świeżo po reinstalacji systemu, łącznie z formatem dysku c. Wchodząc w windows update i klikając wyszukaj aktualizacje, system wyszukuje je w nieskończoność. Co zrobilem do tej pory:

-Wyłączyłem usługę update, wyczyściłem folder SoftwareDistribution (z wyjątkiem folderu DataStore i pliku Reporting events), włączyłem usługę
-Włączyłem program do diagnostyki problemów i naprawy. Mianowicie WindowsUpdateDiagnostic.diagcab. Praca programu zakończyła się sukcesem.
-Próbowałem zainstalować aktualizacje ręcznie, ale agent (?) windows update zwiesza się przy wyszukiwaniu aktualizacji zainstalowanych
-Próbowałem instalować aktualizacje za pomocą programu 360 total security


Nic nie przyniosło pożądanych rezultatów. Chciałbym nadmienić że jestem tego świadomy, że przy świeżym windowsie aktualizacji jest dużo, jednak nigdy to tak długo nie trwało jak teraz. Ufam że jest to profesjonalne forum, dlatego proszę nie zadawać pytań typu czy łącze internetowe jest ok. Może troche dramatyzuje i wprowadzam teorie spiskowe, ale czy przypadkiem Microsoft nie zepsuł czegoś żeby bardziej zachęcić do swojej dziwnej wersji win 10? Oni są do wszystkiego zdolni...


Drugi problem to podpisy cyfrowe w windowsie. Posiadam wersję 64bit profesional. Otóż potrzebuję podłączyć zewnętrzną kartę dzwiękową przez port usb. Urządzenie te nazywa się interfejsem muzycznym. Focusrite Scarlett 2i4 2 generacja. Przed reinstalacją systemu do pewnego czasu było ok, żadnego problemu nie miałem. Format i reinstalacja nastąpiła w momencie kiedy interfejs zaczął się sypać i przy odłączaniu kabla usb miałem ciągle blue screeny. Sądziłem że po formacie będzie ok. Dla dociekliwych: Interfejs ma się dobrze, działa bez problemu na laptopie z win 7 64bit. Przechodząc do sedna. Instalując sterowniki, windows informuje mnie że nie może zweryfikować wydawcy. Wymuszając dalszą instalację sterowników, instalują się z wykrzyknikiem w menadżerze. Po podłączeniu urządzenia wyskakuje błąd instalacji sterowników. Urządzenie nie działa.

Drugi problem jest uzależniony od pierwszego. Producent urządzenia odesłał mnie do aktualizacji windowsa. Jeżeli nie zaktualizuje, nie będę mógł korzystać z interfejsu. Jak tu żyć? Jest ktoś kto pomoże mi zdiagnozować problem z windows update?


Mam jeszcze trzeci problem, bonusowy. Dodam że na komputerach się znam, laikiem nie jestem. Ale te problemy mnie przewyższają. Trzeci problem odnosi się do aplikacji Adobe live encoder. Program do live broadcastów. Do tej pory działał bez zarzutu, jednak od wczoraj włączając program, odpowiedni proces uruchamia się i po 1sekundzie się wyłącza. Program nie działa. Robiłem reinstalację programu. Skanowałem antywirusem i Malwarebytes. Laptop czysty.

Jest ktoś kto podjąłby się pomocy? Z góry dziękuję za zainteresowanie

PS. System który reinstalowałem jest na tyle czysty że mam zainstalowane 2 programy: winrar i chrome, dlatego też nie wrzucałem żadnych logów- system jest czysty. Jeżeli będzie taka potrzeba to zaktualizuję temat o odpowiednie logi.

Pozdrawiam
Łukasz

post-13529-0-31980000-1471533718_thumb.jpg

post-13529-0-12460000-1471533723_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Przechodząc do sedna. Instalując sterowniki, windows informuje mnie że nie może zweryfikować wydawcy. Wymuszając dalszą instalację sterowników, instalują się z wykrzyknikiem w menadżerze. Po podłączeniu urządzenia wyskakuje błąd instalacji sterowników. Urządzenie nie działa.

 

Wolałbym rozwiązać ten problem. Podaj model płyty głównej, a jeśli to laptop markę i model lapka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...