Skocz do zawartości

Windows XP na Netbook N150


kapi2193

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka  :)

Jestem tu nowy więc nie wiem czy pisze w dobrym dziale.  ;)

 

Krótko i na temat chcę wgrać system Win XP na Netbook N150-HT01PL

Problem w tym że się za bardzo na tym nie znam, zwłaszcza że z pendrive  :wacko:

Czytałem wiele poradników, ale za bardzo nie rozumiem.

Odnoszę się z prośbą do Was, jakbyście mogli mi wyjaśnić co i jak będę wdzięczny  :)  :)

 

Z góry dzięki  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Witaj.
Włóż pendrive do portu USB. Uruchom menu Start, kliknij "uruchom", pojawi się okienko. Wpisz w nim "cmd.exe" (bez cudzysłowia) i kliknij enter. Gdy otworzy się czarne okienko wpisz polecenie "diskpart", kliknij enter, a następnie wpisz komendę "list disk" i zatwierdź enterem. Powinna pojawić się lista dysków zainstalowanych w Twoim komputerze, odszukaj swojego pendrive-a  i sprawdź (dokładnie) jakim numerem jest oznaczony. Powiedzmy, że jego nazwa to "Dysk 2", w takim razie w okienko wpisz "select disk 2". Teraz gdy wybrałeś dysk należy usunąć partycję z pendrive-a, aby to zrobić wpisz komendę "clean", następnie wpisz "create partition primary" aby utworzyć nową partycję, po skończeniu tej operacji wpisz następną komendę "active". Kolejnym krokiem jest wpisanie "format fs=fat32 quick", ostatnią komendą jest "assign", która przypisze partycji literkę (np. F:/). 
Zostało już tylko skopiować wszystkie pliki z płyty instalacyjnej Windows na pendrive. Z racji iż Twój komputer nie ma wbudowanego napędu CD/DVD musisz albo użyć obrazu płyty, lub skopiować pliki na innym komputerze z wyżej wymienionym napędem. 
Gdy pendrive będzie już gotowy zrestartuj komputer, wejdź do BIOS-u i zmień kolejność bootowania tak, aby USB-HDD było pierwsze. Zapisz ustawienia i wyjdź, gdy komputer się zrestartuje i wszystko się udało uruchomi się instalator systemu. W razie problemów pisz, ale to na 95% musi się udać, pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...