Skocz do zawartości

Problem z PC "Press DEL to enter SETUP, Press TAB to display BIOS POST message"


marcin1999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od dwóch tygodni mam pewne problemy podczas uruchamiania komputera. A mianowicie co jakiś czas komputer ładuje się do logo płyty głównej z napisem "Press DEL to enter SETUP, Press TAB to display BIOS POST message" i nic się nie dzieje lub po paru sekundach komputer zaloguje się normalnie. Robiłem  test Memtest86- zero błędów

MHDD też nie wykazał błędów sektorów,wg DiskInfo dysk systemowy jest w dobrej kondycji. Komputer odkurzony z kurzu , bez wykrzykników w menadżer urządzeń . Po uruchomieniu wszystko gra  tylko ze startem ma problem, nie ma żadnych BSOD.

 Bios stoi od samego początku PC. Dziś zaniepokoiło mnie ,że podczas włączenia PC pojawił się  komunikat  "Segment rekordów pliku jest do nie odczytania "post-9153-0-09980000-1459716063_thumb.jpg po wymuszonym przez ze mnie  restarcie komputer uruchomił się ale pojawiło się coś nowego co zdążyłem uwiecznić na zdjęciupost-9153-0-49940000-1459716096_thumb.jpg . W tej chwili trwa skanowanie  HD Tune Error Scan

oto jego wynikpost-9153-0-05710000-1459718049_thumb.jpg

 Inne potrzebne scany zrobię jutro,dziś już nie dam radu. Pozdrawiam i czekam na sugestię co dolega mojemu PC ,liczę że Wasze doświadczenie pomoże rozwiązać mój problem.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Po co kolega powiela skany? Robiłeś skan w MHDD to po co Ci jeszcze test w HDTune? Mało tego - powinienes zrobic zdjecie MHDD, a nie samych zielonych i kompletnie nic nie wnoszacych do tematu samych zielonych kwadracikow ;-).   

 

Jest w przypiętym temacie hardware - obowiązkowe logi. Tam są informacje odnośnie SMART. Zamieść je. Jeżeli jakieś sektory zostały zremapowane, to oczywistym jest fakt, że informacja jakie były na uszkodzonych - jest nie do odzyskania w tradycyjny sposob. Chkdsk informuje o bledach w systemie plikow. 

Mozesz sprobowac te bledy naprawić. W cmd jako admin trzeba wpisać chkdsk c: /r 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...