Skocz do zawartości

Sieć XP - problem z dostępem do udostępnionych folderów


spli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po wielu godzinach nierównej walki, uznałem że zasięgnę pomocy.

Opis problemu:

W naszej drukarni mamy komputer na którym generują się pliki używane przez komputery przy maszynie drukarskiej. Serwer z tymi plikami znajduje się na WinXP, natomiast klient (komputer maszyny) to OS/2 Warp. Na komputerze z OS/2 miejsce sieciowe z plikami które się generują na serwerze są (najprawdopodobniej) zmapowane jako dysk Z: - tutaj nie jestem pewny bo nie mam, a przynajmniej nie próbowałem wejść w jakieś ustawiania na nim.

Wszystko było ok, do momentu gdy na WinXP zainstalowałem też serwer do drukarki cyfrowej. Instalator pododawał konta użytkowników. Od tej pory mam problem z wejściem na komputer z WinXP (na nim mam też archiwum z którego korzystam z innych komputerów w sieci). Objawy są dziwne:

1) Z OS/2 na serwer można wejść jedynie około godziny po włączeniu komputera potem przestaje widzieć to miejsce sieci, trzeba wyłączać komputer+maszynę - dużo zachodu by znów na około godziny mieć dostęp do serwera

2)WinXP jest widoczny w otoczeniu sieciowym jednak jak chcę na niego wejść dostaje info:

"Błąd sieciowy

System Windows nie może usyskać dostępu do \\IMPOZYCJA (lub 192.168.1.100 - zależy jak chcę wejść)

Nie masz uprawnień do xxx. Skontaktuj się z administratorem sieci, aby uzyskać dostęp."


Ciekawe jest natomiast to, że jak w ścieżce sieciowej podam adres np: \\IMPOZYCJA\archiwum - to wejdę w ten folder na nim - wejdę również w folder na który po godzinie nie może wejść OS/2


To co zrobiłem do tej pory:

W opcjach udostępniania folderów dla wszystkich możliwych użytkowników ustawiłem Zezwól - wszystko.

Próbowałem w opcji folderów opcji: "użyj prostego udostępniania plików"

Włączoną mam usługę serwer

Komputer jest w tej samej grupie roboczej - WORKGROUP

Grzebałem też w zasadach zabezpieczeń lokalnych - zgodnie z tym co wygoglowałem ale też nie pomogło.




Powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...