Skocz do zawartości

Brak urządzeń audio (brak dźwieku) i komunikat dot. pliku KitDiner.dll


wua

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

 

Mam pewien problemem (jak wszyscy piszący u Was ;)), a nawet dwa... dostałem od kolegi komputer w fatalnym stanie, zainfekowany, zaśmiecony, zamulony -- istna tragedia. Z większością rzeczy sobie poradziłem oprócz dwóch spraw -- brak dźwięku i komunikat wyświetlający się przy starcie systemu (Błąd podczas ładowania... i tu ścieżka do pliku KitDiner.dll -- screenshot w załączniku).

 

Jeśli chodzi o brak dźwięku... Wywaliłem istniejące sterowniki (korzystałem z Driver Cleaner'a w trybie awaryjnym żeby pozbyć się wszystkich pozostałości), które ponownie zainstalowałem (najpierw od chipsetu, później dźwięku), wypieprzyłem dziwne odtwarzacze, przeskanowałem kilka razy mbamem i adwcleaner'em... Sprawdziłem usługi, ale tu wszystko gra, Windows Audio uruchomiony w trybie Auto, w BIOSie też karta włączona. Natomiast po wejściu w opcje dźwięków z panelu sterowania widzę brak urządzeń audio, systray'a z głośniczkiem w prawym dolnym rogu też nie ma.

 

Odpaliłem jeszcze Linuksa żeby wykluczyć walniętą kartę -- dźwięk działał poprawnie, czyli karta śmiga

Ze wspomnianym komunikatem nic nie robiłem bo skupiłem się na braku dźwięku w systemie.

 

MB to Gigabyte GA-M61SME-S2L (drivery instalowałem ze strony producenta), Windows jest z SP 3, 32 bitowy.

 

Pomóżcie w potrzebie. :)

 

Pozdrawiam serdecznie,

WA

post-17059-0-75320000-1451835722_thumb.gif

Shortcut.txt

Addition.txt

FRST.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Halooo... jest tu kto? :ph34r:

 

Próbowałem już kolejny raz instalować sterowniki (tym razem ściągnięte z innej strony, nie producenta MoBo) i dalej kicha. Co dziwne -- wcześniej o tym nie wspominałem -- w menadżerze urządzeń w sekcji kontrolerów dźwięków, wideo i gier, w ogóle nie widać tego sterownika, mimo, że proces instalacji przebiegł bezproblemowo. W "zainstalowanych programach" sterownik widać. :blink:

 

PS Gwoli wyjaśnienia, temat rozpocząłem na innym, nowo utworzonym koncie bo kompletnie zapomniałem o tym założonym kilka lat temu (już sobie przypomniałem, jak widać ^_^ ), stąd inny autor wątku, a inny kolejnych postów. ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...