Skocz do zawartości

Nowy sprzęt - Fatal1ty B150 Gaming K4 + i7 6700 + Gtx 970 + 16GB DDR4 = Częste Bsody - Ram?


ziomus1233454

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pare dni temu zakupiłem dość mocny sprzęt. Niestety jest problem, ponieważ podczas użytkowania komputera, a najczęściej grania wyskakują losowe BSODY, za każdym razem o innej treści. Niektóre z nich to :

MEMORY_MANAGEMENT (najczęściej) +, SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION, QUOTA_UNDERFLOW, PAGE_FUALT_IN_NONPAGED_AREA .

 

Co ciekawe komputer może chodzić i 5 godzin z odpalonym prime95 i furmarkiem i nic. A Bsod wyskoczy w momencie ponownego uruchamiania PC. Czasami też się zdarzają Freezy takie że załaduje do 100% zrzut pamięci a następnie nie restartuje się, nie reaguje na przycisk reset - trzeba wtyczke od prądu wyjąć innej opcji nie ma. Najszybciej jednak wyskakuje to podczas grania, wtedy kilka minut gry, i już mam bsoda + freeze .

 

Z tego co mi się wydaje chodzi o problem z ramem albo płytą, ale z tego co widziałem bios ma bardzo dużo ustawień konfiguracji więc może coś tutaj trzeba zmienić, ja niestety nie umiem sobie z tym poradzić.

 

Wykluczam problem z kartą, ponieważ na zintegrowanym intelu mam dokładnie to samo.

 

Sprzęt:

Intel Core I7 6700

Palit Geforce GTX 970 JetStream

16GB DDR4  KINGSTON HX421C14FBK2/16

ASRock Fatal1ty B150 Gaming K4

BeQuiet! PurePower L8 600w

2x 1TB HDD WD GREEN

1x SSD Samsung Evo 840

ODD: LG GH24NSD1

 

Nie jest to wina systemu, to samo się dzieje zarówno na Win 7 jak i 8.1

 

Co próbowałem

- System od nowa stawić

- Defaultowe ustawienia

- Pojedyńczo kości RAM

- Przepinać kable itp.

- Ram w Single Channelu

- Wyłączać HT, Turboboosty itp.

- Zmniejszyć taktowanie RAM do 2000Mhz

 

Z tego co widzę w ustawieniach RAMu mam Primary Timing, Secondary Timing, Third timing, Fourth Timing, więc może po prostu ram się jakoś dziwnie przestawia podczas gry lub większego obciążenia i wtedy takie rzeczy się dzieją. Męczę się z tym od dwóch dni i nic nie mogę wymyśleć.

Dodam że system się instaluje bez problemu, sterowniki też.

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...