Skocz do zawartości

Dysk sata widziany jako był podłączony przez USB.


okolemon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Nie tak dawno wgrałem Windows XP na jeden z trzech dysków, ale nie na ten, na którym zainstalowany jest Windows U7.
Miałem duże problemy żeby ustawić bootowanie tych dwóch systemów [płyta główna Asrock b85 pro4] w biosie jaki i za pomocą VistaBootPRO 3.3 i niestety nie udało mi się tego dokonać. Więc postanowiłem że dysk/partycję, na której zainstalowany został Windows XP sformatuję i pożegnam się z chęcią posiadania dwóch systemów. Po tym zabiegu Windows U7 nie odpala się automatycznie, a trzeba zbootować go manualnie wciskając F11 przy rozruchu i wybrać dysk. Gdy się tego nie uczyni wyskakuje ekran z informacją że brak pliku: ntoskrnl.exe
Aha i teraz dysk, na którym stoi Windows U7 na pasku widnieje z ikonką "bezpiecznego usuwania sprzętu"

Proszę o pomoc, pozdrawiam
 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Kolega nie ma dużego doświadczenia, prawda? W biosie masz ustawianą kolejność ładowania os'u z danego dysku. Dysk ustawiony jako pierwszy jest dyskiem, na którym są pliki niezbędne do inicjacji systemu, natomiast brakuje plikow samego systemu. Zmiana kolejnosci bootowania rozwiązuje problem ciągłego wciskania f11. 

Jeżeli pierwszym dyskiem będzie dysk, z którego bootuje się 7 - to wystarczy tylko np. narzędzie EasyBCD (najprostsze) - dodać wpis od XP... myślę, że robi się to w intuicyjny sposob. To wszystko. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...