Skocz do zawartości

Pomieszałem z boot.ini i mam problem.


jdmqq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przez swoją niewiedzę narobiłem ambarasu i zwracam się do was z prośbą o pomoc.

 

Ale od początku. Miałem problem z pewną grą i jednym ze sposobu rozwiązania jego było dodanie /3gb do boot ini. 

 

Czyli zamiast 

 

 

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /FASTDETECT /NOEXECUTE=OPTIN

 

 

będzie
 
 

 

 

 

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /FASTDETECT /3GB /NOEXECUTE=OPTIN 

 

Po ponownym uruchomieniu systemu, po kilkudziesięciu? albo nastu minutach ładowania systemu otrzymałem komunikat, że system osiągnął maksymalny rozmiar dozwolony dla części systemowej rejestru. Dodatkowe żądania przydziału miejsca bedą ignorowane. I to było na tyle. Mogłem tylko ruszać kursorem myszki i patrzeć w ekran. Z poziomu "7" Szukałem boot.ini ale znalazłem tylko backup. Skopiowałem go w c:\Windows ale to nie pomogło. 

 

Przy próbie uruchomienia trybu awaryjnego było to samo. Aczkolwiek za którymś razem pokazało mi się okienko z wyborem użytkownika, ale po jego kliknięciu wyskakiwał pusty błąd. 

 

Jest szansa żeby przywrócić system do normalnego użytkowania ? Piszę do was z win7 którą mam na drugiej partycji. 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Skopiowałem na C: ale nic nie pomogło. Wywalał błąd że nie może utworzyć profilu lokalnego/tymczasowego i odliczał się zegar. 

 

Odpaliłem tryb debugowania żeby zobaczyć co to jest :blink:  i moim oczom ukazał się pulpit i ustawiłem spowrotem to co trzeba w "uruchamianie i odzyskiwanie"

 

Zrestartowałem system i... chyba problem rozwiązany  :cheer:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...