Skocz do zawartości

Outpost Security Suite 7 Free blokuje udostępnianie Internetu


Rekomendowane odpowiedzi

Ma problem z Outpost Security Suite 7 Free.

Mam dwa komputery, obydwa z systemem Windows XP Pro SP3. Jeden z nich ma podłączony Internet za pomocą modemu połączonego kablem USB z komputerem. Komputery są połączone ze sobą kablem krosowym. Komputer z Internetem ma skonfigurowane udostępnianie połączenia internetowego. Na maszynie tej zainstalowany jest Outpost Security Suite 7 Free.

 

Problem polega na tym, że Outpost blokuje udostępnianie połączenia internetowego. Gdy go wyłącznie na drugim komputerze internet działa bez żadnych problemów.

W Settings -> Firewall -> LAN Settings jest dodany adres sieci lokalnej wykrytej przez Outpost-a zaznaczonymi opcjami (NetBIOS, Trusted, NAT Zone). Poza tym próbowałem dodawać też IP komputera, który korzysta z udostępnionego połączenia z zaznaczonymi opcjami (NetBIOS, Trusted). Testowałem też różne warianty powyższych ustawień. W logach nie widać, żeby Outpost blokował te połączenia.

W teorii wszystko powinno działać, ale nie działa. Szukałem odpowiedzi w necie i na forum Outposta. Jedyne co znalazłem to kilka podobnych zgłoszeń takiego problemu, bez działającego rozwiązania. Były też jakieś konfiguracje do starszych wersji Outpost-a, ale w tej nie ma takich opcji. Gdzieś się też natknąłem na informację, że ten firewall domyślnie blokuje udostępnianie Internetu (przynajmniej jeśli chodzi o jakąś wcześniejszą wersję).

 

Czy ktoś ma jakieś pomysły lub udało się komuś skonfigurować Outposta, żeby działał Internet na drugim kompie??

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

P.S.

Z podziękuję za propozycję usunięcia Outpost-a. Oczywiście tak pewnie zrobię jak się nie da tego rozwiązać. :)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...