Skocz do zawartości

Vista SP2 - problem z Windows Update - "wycofywanie zmian"


Rekomendowane odpowiedzi

Windows Vista SP2 x86 - niby w miarę świeża i niby z aktualnym Kasperskim
Dostałem go w stanie, gdy w kółko instalował aktualizacje, potem: "Aktualizacje nie zostały skonfigurowane poprawnie. Wycofywanie zmian. Nie wyłączaj komputera.", potem restart i to samo.

Podejrzewając, że użytkownik wyłączył "na chama" w trakcie instalowania aktualizacji, odpaliłem z płytki, wziąłem z wiersza poleceń CHKDSK /r - coś znalazło. Drugi raz puściłem - nie znalazło nic więcej. Użyłem też stamtąd "Narzędzia do naprawy systemu podczas uruchamiania". Nic to nie dało. Dysk nie ma uszkodzonych sektorów.

W końcu wziąłem przywracanie systemu - sprzed kilku dni. Ruszyło - system startuje, ale...

Jak włączam Windows Update, to niby próbuje instalować aktualizacje, ale finalnie nie udaje się ich zainstalować (błędy: 8007000B, 800B0100, 80070490, a wcześniej również 800F0816). Czasem znowu robi się "wycofywanie zmian" przy restarcie.


Zdaje mi się, że te aktualizacje są już pobrane i nie ciągnie ich z sieci. Może pliki się zwaliły? - Czy da się je usunąć? Opisy błędów znalezione w sieci, nie dają jednoznacznej przyczyny. A może któraś usługa potrzebna do aktualizacji jest wyłączona? Tylko która?

Proszę o jakąś podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

mialem ten sam problem czysta instalka visty, service pack 1 , pozniej service pack 2 i [Filtr wulgaryzmów] próbując wyszukać nowych aktualizacji usługa "windows update" uzywa na 100% procesora i nic nie znajduje , odinstalowalem sp2, i instaluje recznie aktualizacje przynajmniej bede potem mial wieksze szanse wykryc ktora to aktualizacja powoduje problem

 

znalazlem na stronie microsoft jakis programik co niby wykrywa problemy i niby je naprawia ale w moim przypadku to nie pomagalo , ale mzoe tobie pomoze

 

http://diagnostics.support.microsoft.com/diagprov/provision/MicrosoftFixit.wu.Run.exe?_tenant=mats&diagid=wu&_ext=.exe

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...