Skocz do zawartości

Nie można uruchomic zapory systemowej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
W komputerze została wymieniona płyta główna. Nie chciałem od nowe instalować i konfigurować systemu więc zrobiłem klona i tylko przeinstalowałem sterowniki. Wszystko było OK, tylko po jakimś czasie okazało się że na innych komputerach nie można dodać drukarki która to jest udostępniona na komputerze który miał wymieniona płytę główna.
Wcześniej (przed wymianą) nie było takiego problemu. Drukarka (HP LaserJet 4L) na komputerze lokalnie jest wykrywana i pracuje bez zarzutu, tylko w sieci nie jest widziana. Próba ręcznego dodania kończy się niepowodzeniem. Instalowałem fixa który to naprawia bufor wydruku ale nic to nie pomogło.
Proszę o sprawdzenie logów z których być może da się cos wyczytać.
Addition
FRST
Shortcut

        Dodatkowo odkryłem że nie można spingować komputera na którym jest udostępniona drukarka. Przyczyna tego może być zapora systemowa którą nie można uruchomić.
Gdy w Panelu Sterowania próbuję uruchomić "Zaporę systemu Windows" wyskakuje komunikat: "Nie można wyświetlić ustawień Zapory systemu Windows, ponieważ skojarzona usługa nie jest uruchomiona. Czy chcesz uruchomić usługę Zapora systemu Windows/Udostepnianie połączenia internetowego?" Po wybraniu "Tak" wyskakuje komunikat "System Windows nie może uruchomić usługi Zapora systemu Windows/Udostepnianie połączenia internetowego". Kiedy chcę ją uruchomić w "services.msc" wyskakuje komunikat "Nie można uruchomić usługi Zapora systemu Windows/Udostepnianie połączenia internetowego na komputerze Komputer lokalny. Błąd 1075: Usługa zależności nie istnieje lub została oznaczona do usunięcia."

      Poniewaz w zapoże zdefinowane są udostepnienie plików i drukarek, poderzjewam że tu jest problem z dodaniem drukarki na innych komputerah.

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...