Skocz do zawartości

Programy do Wirtualizacji?


DragonFire

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To ja wymienię pradziadka wszystkich takich programów czyli QEmu ale też choćby Parallels Desktop czy najmłodszy ale bardzo obiecujący zestaw VMLite Workstation.

Zresztą nawet jeżeli działamy w VirtualBox to ze strony VMLite warto sobie ściągnąć pakiet vboot - jest w nim oprogramowanie do tworzenia i konwersji obrazów wirtualnych (a także ich montowania) obsługujące wszystkie podstawowe formaty (vhd, vdi i vmdk a także wim).

 

W ogóle vboot jest fajną inicjatywą - w teorii pozwala na odpalenie dowolnego systemu z pliku wirtualnego (w trzech wymienionych wcześniej formatach), zarówno windowsy jak i linuxy - napisałem w teorii bo mnie się nie udało jak na razie odpalić XP ale głosy na forum sugerują, że to działa, natomiast mogę potwierdzić, że z siódemką nie było żadnych problemów (edycja Prof).

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

po co ci cos innego niz Vmware? kawal dobrego programu...

osobiscie nacodzien uzywam VMware Workstation i emuluje sobe tam linuxa w nakladce ubuntu z konkretnym programem ktory jest mi potrzebny

ale program jest drogi a inne sposoby jego dostepnosci sa... powiedzmy ze nawet ze zrodel alternatywnych ciezko go dorwac,

wiec poprostu szukaj jego starszych wersji, a na roznych forach mozna do niego znalezc gotowe wyemulowane programy do podczepienia

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...