Skocz do zawartości

[Acer Aspire E15] Problem z użyciem dysku (100%), powolne ładowanie w nowym laptopie.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

moi rodzice w zeszłym tygodniu zakupili nowego laptopa. Niestety jako że przebywam zazwyczaj za granicą nie miałem wpływa na model itd. jeżeli chodzi o zakup, więc zdali się oni na opinie sprzedawcy. Tak więc laptop to

 

Acer Aspire E15, E5-571-53EK

Windows 8.1 64-bit

 

Problem jest taki, że w menadżerze zadań zużycie dysku sięga 100% i komputer strasznie wolno chodzi, samo ładowanie ikon przy uruchomieniu to kilkadziesiąt sekund, co w nowym laptopie uważam za czas dość długi.

 

Jako że już od kilku lat nie bawię się w domowego informatyka, więc nawet sam windows 8.1 jest dla mnie magią, w dodatku czarną. Jedyne co dotychczas zrobiłem w celu przyśpieszenia działania to odinstalowanie McAfee (czy jakoś tak), ponieważ i tak wyskakiwała informacja, że subskrypcja już wygasła, więc pomyślałem, że to tylko zbędne zamulenie komputera.

 

Bardzo Was proszę o pomoc, rodzice raczej nie są pro-użytkownikami, ale chciałbym, żeby ten laptop już działał i służył im jak najlepiej, trochę zarobionej kasy w niego wpakowali.

 

W załącznikach logi z FRST i GMER, które wyczytałem, że są obowiązkowe. Gdyby były potrzebne jeszcze jakieś informacje piszcie proszę, bo po weekendzie znowu wyjeżdżam, a chciałbym już zostawić rodziców w mniej stresującej sytuacji.

 

Pozdrawiam!

 

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

LOG.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

przeczytałem cały ten temat:

https://www.fixitpc.pl/topic/20607-acer-aspire-v3-771g-u%C5%BCycie-dysku-100-i-problemy-z-dzia%C5%82aniem-laptopa/?hl=%2Bacer+%2Baspire+%2Bproblem

ale boje się dostosować do tych porad, bo raczej jest to trochę inna konfiguracja.

 

W międzyczasie pojawił się dodatkowy problem - bardzo często internet jest rozłączany, w 99% nie z winy routera (na pc, innym lapku i telefonie działa bez zarzutu), trzeba co około 10 min klikać w połączenie z siecią, bo inaczej nawet samoczynnie się nie połączy (mimo, że opcja autopołączenia jest zaznaczona).

 

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc? Proszę
 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...