Skocz do zawartości

Próba postawienia systemu na SSD zakończona niepowodzeniem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

potrzebuje pomocy od 3 dni próbuję postawić system na nowo nabytym dysku SSD ale nie mogę zainstalować poprawnie windowsa, system się nie uruchamia.

Podczas instalacji windowsa komputer resetuje sie po raz pierwszy (zgodnie z procedurą instalacji) otwiera się okno instalacyjne windowsa "Kończenie instalacji..." po czym podczas instalacji ekran staje się czarno-szary i taki pozostaje przez minutę po czym komp się resetuje. Podczas pierwszego uruchomiania windowsa pojawia się logo windows po czym ekran staje się szary i komp się resetuje, nie ma możliwości odpalenia kompa w trybie awaryjnym pojawia sie komunikat, że pierwszy rozruch systemu nie może być przeprowadzony w trybie awaryjnym. 

Naprawa systemu windows z płyty instalacyjnej nie pomaga, co ciekawe po podpięciu dysku SSD do innego komputera (laptopa) odpala się instalator windowsa "kończenie instalacji" po czym instalator resetuje się (widać na ekranie odliczanie) i windows uruchamia się prawidłowo do pulpitu.

Po podłączeniu SSD z powrotem do komputera stacjonarnego w dalszym ciągu nie ma możliwości uruchomienia systemu - tryb awaryjny też nie daje się uruchomić.

Kolejna ciekawostka - wpiąłem ponownie dysk HDD na którym jest postawiony system, nie uruchamia się (komunikat o niedawno zmienionej konfiguracji sprzętu) zawiesza się w tym samym momencie co SSD. Zrobiłem formata HDD nic to nie pomaga, komp nie wstaje również z HDD, nawet na próbe postawiłem system na starym HDD 20 GB, system też nie jest w stanie sie uruchomić.

 

Specyfikacja PC:

Płyta główna: ASUS M4A77TD,

Procesor: AMD Phenom II x4 945 3,0 GHz,

Ram: Kingstone 2x2 GB DDR3 1333 MHz,

Dyski: HDD 250GB (wcześniej był na nim system), HDD 2TB (odpięty), SSD Crucial M550 256 GB,

Karta graficzna: GeForce GTS 250 1 GB,

Zasilacz: Tracer Highlander 500W (wymieniany niecały rok temu).

 

Co jeszcze do tej pory próbowałem robić:

- wielokrotna (więcej jak 10 razy) instalacja różnych wersji systemu Windows 7 Professional x64, Ultimate x64, professional x64 z pendrive, win 7 32 bit instalowałem na SSD jak i na HDD 250 GB, HDD 20 GB  za każdym razem formatując dysk.

- przy SSD w biosie zmieniałem opcję SATA z IDE na AHCI i odwrotnie,

- próba wgrania sterowników AHCI (pobrane ze strony producenta) podczas instalacji windowsa,

- sprawdzenie pamięci RAM czy nie są uszkodzone - są OK ale dla pewności przełożyłem inne pamięci, 

- wgrałem najnowszego biosa (pobranego ze strony producenta instalacja przebiegła pomyślnie),

- przeczyszczenie kompa sprężonym powietrzem,

- po kliknięciu F8, f10, f11 próbowałem różnych opcji rozruchu komputera,

 

Podejrzewam że windows nie jest w stanie uruchomić się prawidłowo z dysku ale nie wiem co może być przyczyną brak sterowników, uszkodzona płyta główna - też nie do końca do mnie ten wariant przemawia bo zanim spróbowałem postawić system na SSD system uruchamiał się z HDD bez problemów, teraz już nie chce.

 

Ps. Od nowości PC miał problemy, że do 5 min samoistnie potrafił się zresetować najczęściej tylko raz a później usterka nie pojawiała się aż do kolejnego włączenia kompa - nie wiem co jest przyczyną.

 

!!! POMOCY !!!

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Spróbuj postawić linuxa. Będzie wiadomo czy to wina sterowników czy sprzętu.

 

Zainstalowałem Ubuntu 14.1 na SSD, instalacja zakończona pomyślnie, system uruchamia się prawidłowo. 

Macie może jeszcze jakieś dorady co do dalszej diagnozy? 

 

UPDATE:

Postanowiłem spróbować zainstalować windowsa 8.1 x64, ku mojemu zdziwieniu udało się go zainstalować i DZIAŁA, czasami komp się resetuje bez powodu od nowości tak miałem więc tego raczej nie naprawię bez zmiany płyty głównej/procka.  

Nie mam pojęcia co może być powodem że nie idzie postawić systemu na WIN 7 x64 ale póki win 8.1 chodzi stabilnie na mojej konfiguracji sprzętowej to raczej nie będę więcej kombinował i zostawię WIN 7 w spokoju ;)

Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...