Skocz do zawartości

Brak pliku NTLDR


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Miałem problem z zasilaczem tzn. raz się włączał, a raz nie. Pomyślałem, że po prostu już się 'zużył" (około 10 lat) i wymieniłem na identyczny. Po wymianie występuje błąd "brak pliku ntldr". Dodam, że na starym zasilaczu teraz to samo się dzieje, mimo, że plik ntldr jest na dysku. Próbowałem chyba wszystkiego tzn. fixmbr, fixboot, chkdsk c:/r, bootcfg, kopiowałem ntldr, ntdetect.com itd. i nic cały czas jest to samo.

gmer.txt

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Gdzie wpisywałeś fixboot i fixmbr ? Te dwie komendy są dostępne tylko spod poziomu konsoli odzyskiwania. Na dokładkę masz dwa dyski - czy zastosowałeś te dwie komendy do problemowego dysku? 

fixmbr \Device\HardDiskX gdzie X to nr dysku.... 

fixboot x:  gdzie x to litera partycji

 

Jest jednak prostszy sposób:

Jak już jesteś w systemie to możesz posłużyć się narzędziem BootIce. Przykładowe źródło: 

http://www.majorgeeks.com/files/details/bootice.html

 

Wybierasz odpowiedni dysk, Process MBR > Windows NT 5.x/6.x i zatwierdzasz. 

Potem Process PBR NTLDR Boot Record i zatwierdzasz. 

 

Przejrzałem tylko nagłówki logów i rzuca się w oczy SP2 i IE ver 6. Jak mniemam to logi z drugiego, działającego systemu, tak? Dokonaj stosownych aktualizacji...

Odnośnik do komentarza

Może to ja źle Cię poprowadziłem. Założyłem, że problem jest taki jak na screenie: http://obrazki.elektroda.pl/9231794100_1299415539.jpg

Z takim błędem nie uruchomisz systemu. 

Masz dwa dyski. Myślałem, że świadomie odpaliłeś się z tego drugiego, ze sprawnym systemem żeby zasięgnąć pomocy. 

Przecież musisz przeskanować chkdsk partycję rozruchową systemu, który Ci się nie uruchamia. 
Jesteś uruchomiony z pierwszej partycji dysku 0 o ID: 0EE50EE4, czyli Drive c: () (Fixed) (Total:19.53 GB). 

Pierwsza partycja drugiego dysku: dysk 1 o ID: ECB0ECB0, czyli Drive d: () (Fixed) (Total:146.48 GB) (Free:135.39 GB) NTFS.  I ta partycja ma również status Active. Założyłem, że chcesz naprawić system, który masz właśnie na tej partycji. 

 

Jeśli na obecnym d: nie masz systemu, a wnioskuję po tym, że z d:/ masz odpalonych sporo programów - to wystarczy, że w biosie ustawisz, aby bootował się z dysku 0. Czyli zamienić po prostu kolejność. Z racji tego, że wymieniałeś zasilacz, komp mógł stać bez zasilania, a bateria zasilająca CMOS się rozładować. Wtedy ustawienia biosu zostały zmodyfikowane do domyślnych - co by wpłynęło na kolejność bootowania dysków.

Tak to sobie wyobrażam... 

 

Może będziesz zatem łaskawy nieco dokładniej opisać problem?

Odnośnik do komentarza

Groszexxx jesteś mistrz !!! dzięki wielkie za pomoc. Tak masz rację wystarczyło zmienić w biosie kolejność dysków. Było ustawione Hdd tylko nie sprawdziłem który dysk jest pierwszy.... taaa. Taka pierdoła, a tyle nerwów napsuła. Mam jeszcze prośbę. Otóż po tych moich "kombinacjach" komputer troszkę zaczął przycinać tzn. przykładowo przy otwieraniu folderu, przewijaniu plików potrafi się lekko zawiesić, parę sekund. Zaktualizowałem IE oraz jest już sp3, być może są tam jeszcze jakieś błędy na które mógłbyś coś poradzić :)

 

GMER.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Addition.txt

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...