Skocz do zawartości

Odzyskiwanie danych


marcin3595p

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Składając nowy komputer wykorzystałem stary hdd. Był na nim windows oraz na drugiej partycji reszta danych. Sformatowałem partycje C:\ starego dysku i chciałem połączyć ja z partycja D:\ Po połączeniu powstał dysk dynamiczny który to przypadkowo przekonwertowałem na dysk logiczny. Bez formatu i bez tworzenia na nim partycji. Czy instnieje możliwość odzyskania danych z tego dysku?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Co widać na dysku:


250 GB 0 - 488395054 sektory


Volume 06 bezsens


nieprzydzielone 1 488395054


Volume01 63 62396459 31,9GB


nowy 2048 117186559 60GB


noname07 117188608 605575104 ??250GB


Volume03 242645824 488392064 126GB


Volume04 447434752 488392707 21GB


Volume05 478045615 488390655 5,3GB


Kolega pisząc o operacjach dokonywanych na dysku mija się nieco z prawdą. Istniejąca partycja 32GB (Volume01) z Boot sektorem w 63 sektorze dysku została prawdopodobnie usunięta, a w jej miejsce utworzono nową 60GB, Boot w 2048 sektorze. O nazwie „nowy”. Spowodowało to nadpisanie danych na partycji leżącej powyżej sektora 62396459, oraz prawdopodobnie metadanych tejże, w tym jej MFT. Nie pomogło również tworzenie partycji „noname07”, której obszar zresztą przekracza dostępną liczbę sektorów na dysku. W tej sytuacji jedynie programy odzyskujące pliki po sygnaturach mają jakiekolwiek szanse cokolwiek odzyskać. Np. Recuva, lub płatne. Nadpisanych danych nie odzyska nic.

Odnośnik do komentarza

Przed operacją zmiany dysku z dynamicznego istniały dwie partycje. C która była systemowa i wcześniej sformatowana oraz D która zawierała dane. Aktualnie AOMEI odzyskał tą pustą w rozmiarze w jakim była przed operacją. Teraz pracuje nad drugą gdzie były dane. Nie wiem jaki będzie rezultat ale nic nie było tam formatowane ani nadpisywane. Poprostu partycja zniknęła i cały dysk był miejscem nieprzydzielonym.

Odnośnik do komentarza

Wybierz opcję "Szukaj NTFS" i pokaż okno "partycje" jak skończy, podobnie jak w 3 poście. 

 

Nie bardzo tylko rozumiem co by miało nadpisać dane, gdzie i dlaczego? Dane są raczej w nienaruszonym stanie, gorzej wlasnie z metadanymi. Skan w DMDE ma na celu i poszukać bootsektorów, które zawierają informację o partycjach i mft. Samo Mft może być natomiast w pewnej części nadpisano, przynajmniej sam początek. Co prawda to, że dane są nienaruszone to też tylko połowa sukcesu, bo bez MFT - odzyskać można tylko te niepofragmentowane...

Ale co tam się stało to bez szczegółowych danych nie sposób wyrokować. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...