Skocz do zawartości

Nie mogę usunąć folderu 0kb z dysku zewnętrznego


ketras

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Padł mi dysk Hdd z pc'ta(osobny wątek na tym forum), dzięki TestDisk'owi odzyskałem dane - kopiując je z każdej partycji (niestety brak, C:/) na dysk zewnętrzny WD ultra. Po skopiowaniu ich na nowy dysk, chciałem z dysku zewnętrznego wszystkie dane usunąć. Wyświetlał mi się błąd dotyczący braku uprawnień. Od S-1-5 (w linku widać). Dysk był zakupiony jako nowy, podłączony u znajomego na laptopie w celu sprawdzenia, następnie został podłączony do laptopa mojego wuja i tam brał udział w odzyskiwaniu danych z padniętego dysku.  Teraz postawiłem system na nowym dysku, i chce zrobić porządek na dysku zewnętrznym.

Po poszukiwaniach w internecie, udało mi się większość folderów usunąć (głównie dzięki poleceniom TAKEOWN F: / i ICALCS. Jednak się zatrzymałem na folderze (kopii partycji) "dzdjęcia". 

Kombinowałem z zmianą uprawnień administratora, programami z poleceń z wątków aż unlocker poradził sobie z większością plików. Został jeden folder (0kb) ale w nim kilka podfolderów z plikami.  Z tym folderem "dzdjęcia" to już nie wiem jak usunąć i liczę na waszą pomoc.

Linki do zdjęć z programów i komend:

http://pokazywarka.pl/3xsyad/

Używałem praktycznie wszystkiego z  poradnika : https://www.fixitpc.pl/topic/50-kasowanie-nieusuwalnych-plikow-i-folderow/ .

  • Lock Hunter - po zainstalowaniu, nawet nie chciał się włączyć, na starym pc z xp od razu się włączył i nie wykazał żadnego powiązania, próbowałem usunąć folder = bezskutecznie.
  • Unlocker - również nie wykazywał powiązanych procesów z tym folderem, z dyskiem tak.
  • Handle - nie działało,
  • DEL "\\?\ścieżka dostępu do pliku" - nie pomogła
    RD "\\?\ścieżka dostępu do folderu" - nie pomogła
  • Delete FXP Files - również na win7 nie włączył się (mimo zainstalowania) na xp włączył się i nie pozwolił usunąć pliku w folderze,
  • cacls "ścieżka dostępu do pliku/folderu" /E /G NazwaKonta:F - nie pomogła
  • zmiany właściwości i administratorów - nie pomogły
  • takeown i icals - na tym konkretnym folderze i jego podfolderach (:\dzdjęcia|) - nie działa.

Generalnie chciałbym usunąć ten folder by mieć porządek. Jednakże większość programów, komend informuje mnie o braku dostępu, uprawnień, niemożliwości usunięcia. Straciłem już pomysły jak się do tego zabrać. Kilka programów się zainstalowało, ale tuż po zakończeniu instalacji pojawiało się okno (jak z cmd) czarne, jakiejś napisy mignęły i okienko zamykało , że nawet print screena nie zdążyłem wykonać. Po tego typu instalacji program nie był nigdzie do znalezienia by go włączyć, czy usunąć - dziwne. Tak samo(chcąc prze linux spróbować usunąć), zmontowałem 2x bootowalny pendrive, dwoma osobnymi programami z slaxem i za każdym razem gdy chciałem włączyć komputer ręcznie uruchamiając pendrive w bios to i tak startował windows.

Jest jakiś sposób na usunięcie tych niby pustych folderów?

 

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jak pisałem, próbowałem. Jednakże nie chce się mi uruchomić w ogóle pendrive z linuksem. Trzeci raz nagrany linux (2x slax, 1x ubuntu) na pendrive jako bootowalny , trzecim programem komputer nie pozwala ruszyć z bootowalnego pendrive'a. Startuje windows mimo iż ręcznie zaznaczam start z pendrive. Coś tu jest nie tak, tylko nie wiem jak to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...